W ramach formacji do przyjęcia sakramentu bierzmowania, młodzież parafii pw. Św. Wojciecha i Św. Katarzyny w Boluminku uczestniczyła 9 i 10 lutego br. w Zespole Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej w kursie ewangelizacyjnym ,,Eureka". Był on przygotowany i poprowadzony przez księdza Henryka Stippa i grupę „Eureka” z Bydgoszczy.

Kiedy dowiedzieliśmy się o tym wydarzeniu, na początku wielu z nas było nastawionych dość pesymistycznie, ponieważ nie wyobrażaliśmy sobie żeby iść w weekend do szkoły i znowu tam spędzić wolny czas. Jednak już od sobotniego poranka byliśmy zaskakiwani chyba przez samego Pana Boga. Byliśmy podzieleni na grupy, których składu nikt sobie nie spodziewał, słuchaliśmy świadectw ludzi w naszym wieku z zapartym tchem, wspólnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy na chwałę Pana Boga, czego nikt się nie wstydził. Tych zaskoczeń było wiele więcej. To wszystko powodowało, że co raz bardziej byliśmy pewni, że te dwa dni będą zupełnie inne niż sobie wyobrażaliśmy i naprawdę to jest miejsce i czas dla nas i dla Pana Jezusa. Ważną częścią dnia była adoracja w ciszy przed Najświętszym Sakramentem oraz sakrament pokuty, dzięki czemu mogliśmy oczyścić swoje serca i z jeszcze większą radością uczestniczyć w kolejnych punktach kursu. Modlitwa i wspólny śpiew były dla nas ukojeniem i spokojem. Sobotnia Eucharystia była szczególnym spotkaniem z naszym Mistrzem w naszej parafialnej świątyni. A wieczorem, po wspólnej uroczystej kolacji nikt nie chciał opuszczać murów szkoły. Spędziliśmy bardzo miły dzień i naprawdę nie było osoby, która twierdziłaby inaczej. Wychodząc z budynku i wracając do domów rozmawialiśmy o przebytych doświadczeniach, o dotknięciach Pana Boga i przeżytych eurekach, a na ustach mięliśmy jedną z najczęściej śpiewanych piosenek: ,,Twoja miłość jest pierwsza''.

Natomiast niedzielę rozpoczęliśmy od uroczystej Eucharystii. Tego dnia z wielkim zapałem pracowaliśmy w grupach, rysując elementy kojarzące się ze wspólnotą. Było to szczególnie trudne, ale i zabawne, ponieważ każdy członek drużyny trzymał za jeden sznurek podtrzymujący pisak w odpowiedniej pozycji. Po tych zabawach, nadszedł czas posiłku. Osoby, które nic nie jadły niestety spotykały się z osobą księdza Bartosza Fiałkowskiego – naszego wikariusza, pod którego czujnym okiem musiały zjeść chociaż trochę smakołyków. Na samym końcu kursu, mogliśmy sami głośno opowiedzieć swoje świadectwa i podzielić sie wspaniałymi przeżyciami z tych dwóch dni „Eureki”, po czym ze smutkiem, że już koniec, ale i z wielką radością z tego co było, udaliśmy się do naszych domów.

Przez te dwa dni mogliśmy jeszcze lepiej poznać Ducha Świętego, umocnić swoją wiarę, a niektórzy nawet mogli ją odnaleźć. W tym czasie otrzymaliśmy wiele łask i darów Ducha Świętego – postaramy się ich nie zmarnować, ale pielęgnować, by sakrament bierzmowania był przyjęty przez nas świadomie i z zapałem rozwijania w sobie Bożej miłości.

Pragniemy serdecznie podziękować Ks. Henrykowi Stippie i jego grupie „Eureka” za przygotowanie i przeprowadzenie tego kursu. Dziękujemy bardzo Dyrektorowi Zespołu Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej Panu Tomaszowi Minorczykowi za pomoc i udostępnienie pomieszczeń szkolnych, a także pracownikom szkoły za życzliwość i pomoc. Serdecznie dziękujemy państwu Kołodziej za otwartość serca i pomoc materialną, dziękujemy naszej Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym oraz naszym wspaniałym rodzicom i wszystkim zaangażowanym – za przygotowane posiłki, za wszelką pomoc i wsparcie duchowe. Wszystkim składamy Serdeczne Bóg zapłać.