1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.
2. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, główna msza św. z procesją na cmentarz o godz. 1200. Msza św. w Dąbrowie tylko o godz. 7.30, w Boluminku o 9.00.
3. W środę wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych; w piątek – św. Karola Boromeusza, biskupa.
4. W przyszłą niedzielę VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony z inicjatywy Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Dzień ten popierają biskupi polscy, a papież w modlitwie „Anioł Pański” zwracał się z prośbą o wsparcie tych inicjatyw. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na ten cel. Za otwartość serca i poczucie odpowiedzialności za Kościół Bóg zapłać.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. w te dni pół godziny przed Mszami św.. W sobotę odwiedziny chorych.
6. Pragniemy podać informację, że w Unisławiu w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Parkowej 22 (I piętro) dział Punkt Terapii Rodzinnej w czwartki w godz. 15.30 – 17.30. Dokładne informacje w gablotkach lub na stronie internetowej.
7. Dzisiaj zbiórka do puszek przed kościołem na pomoc głodującym dzieciom w krajach Afryki organizowana przy pomocy Zespołu Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej.
8. Ponawiamy prośbę o potwierdzenie wcześniejszych rezerwacji miejsc na naszym cmentarzu. Prosimy to uczynić w zakrystii lub w biurze parafialnym.
9. Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych zgłaszamy naszych zmarłych do całorocznego modlitewnego wspomnienia w tzw. Wypominkach. Większą ilość zmarłych z naszych rodzin podajemy w wypominkach jednorazowych. Natomiast w rocznych podajemy tylko kilku zmarłych z ewentualnym zaznaczeniem ogólnym za zmarłych z rodziny. Prosimy koniecznie zaznaczyć godzinę Mszy św., przed którą mają być wspomniane.
10. Co roku z okazji Wszystkich Świętych otrzymujemy piękne kwiaty do naszych świątyń od Państwa Danuty i Romana Adamskich z Janowa, z które serdecznie dziękujemy – Bóg Zapłać!
11. Prosimy, aby przy porządkowaniu grobów pamiętać o segregacji śmieci.
12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Radosława Jurkiewicza. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.