Ogłoszenia parafialne - Święto Chrztu Pańskiego

Niedziela, 08 Styczeń 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - Święto Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejsze Święto kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia a jednocześnie rozpoczyna się okres zwykły. Tradycyjnie jednak do 2 lutego pozostaje dekoracja w kościele, przepisy liturgiczne pozwalają również na śpiewanie kolęd w czasie Mszy oraz innych nabożeństw.
  2. W tym tygodniu odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego przeprowadzona przez firmę Green Office Ecologic Sp. z.o.o wspólnie z FUNDACJĄ Pomoc Kościołowi w potrzebie. Odbiór zgromadzonego sprzętu nastąpi 13 stycznia o godz. 900. Natomiast zwozić ten sprzęt można w czwartek 12. 01 w godz. 800 - 1500 do wytyczonego punktu selektywnego na działce przy posterunku policji na ul. Toruńskiej. Ta zbiórka też jest okazją, aby szkoły, urzędy, gminy, firmy, przedsiębiorstwa, instytucje mogły pozbyć się zużytego sprzętu otrzymując Kartę Przekazania Odpadu.
  3. Dzisiaj po Mszach Św. nabożeństwo przy żłóbku.
  4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Marię Janik. Natomiast w nadchodzący czwartek godz. 1100 przeżywać będziemy pogrzeb Mirosławy Dzięcielewskiej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.
  5. Tydzień temu rozpoczęliśmy nowy rok kalendarzowy. Dziękowaliśmy za otrzymane łaski w minionym roku. Pragniemy podziękować również za wydarzenia zbawcze w naszej wspólnocie parafialnej. Ważnym wydarzeniem minionego roku była wizytacja kanoniczna w naszej parafii Ks. Biskupa Andrzeja Suskiego połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Do wydarzeń życia parafialnego należy udzielanie sakramentów świętych w związku z czym podajemy tradycyjnie dane statystyczne.W minionym roku udzielono 46, natomiast w poprzednich latach ( 48, 53) chrztów, pogrzebów było 30 ( 33, 28); ślubów 15 ( 16,15) i do I Komunii Świętej przystąpiło 54 ( 55, 51) dzieci; natomiast bierzmowanych było 61 ( 61, 65).
    Innym wydarzeniem było poświecenie nowego dzwonu dla kościoła w Dąbrowie przez Biskupa Andrzeja Suskiego. Małe grupki uczestniczyły w pielgrzymkach do Rzymu, następnie do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Częstochowy oraz małej pielgrzymki do Torunia. Tradycyjnie dzieci klas III i VI korzystały z wakacyjnego wypoczynku w Zakopanem.
    Z planowanych inwestycji udało się zakończyć prace konserwatorskie w prezbiterium kościoła w Dąbrowie, nabycie nowego dzwonu, zamontowanie nowych okien na parterze plebanii, położenie nowej podłogi w dwóch pomieszczenia ch plebanii oraz w zakrystii w Dąbrowie.
    W przyszłym roku planujemy dalszą konserwacje sklepienia kościoła w Dąbrowie. Jeżeli chodzi o finanse to pozostało nam do zapłacenia ostatnia rata za wykonanie i zamontowanie dzwonu, co na pewno uda się nam zrealizować z ofiar kolędowych. W trakcie kolęd można nabyć cegiełki. Poza tym jesteśmy na bieżąco bez zadłużeń. Za złożone ofiary w całym roku składam serdeczne Bóg zapłać!
    Dziękuję również za wszelkie formy zaangażowania się w życie parafialne, zarówno duchowe jak i materialne. Wyrażamy wdzięczność za wszystkie przejawy życzliwości i współpracy a także za wsparcie modlitewne . Wszystkim składam w imieniu ks. Wikariusza Serdeczne Bóg zapłać! Panu Bogu, Jego Opatrzności polecamy całą naszą wspólnotę parafialną.
  6. W przyszłą niedzielę liturgię Mszy Św. O godzinie 12.00 ubogaci śpiewem znany nam Zespół Gospel a po Mszy Świętej koncert kolęd.
  7. Trwa wizyta duszpasterska, dziękując za życzliwe przyjęcie, przedstawiamy plan kolęd na najbliższy czas. Plan kolęd, a także intencje i ogłoszenia są również dostępne na naszej parafialnej stronie internetowej pod adresem: www.parafia-boluminek.pl