Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Zwykła

Niedziela, 29 Styczeń 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Zwykła

1. Już w kolejną niedzielę Chrystus Pan uświadamia nam, że jesteśmy wspólnotą Jego uczniów. Mimo to, iż jest to niewielka wspólnota, to ma ona ściśle wytyczony cel - osiągnięcie zbawienia. Osiągamy go idąc drogą wytyczoną przez Jezusa w programie Ośmiu Błogosławieństw, które w dzisiejszej ewangelii ukazuje Zbawiciel. Podejmijmy trud wyruszenia w naszym życiu tą drogą.
  2. W tym tygodniu w czwartek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu do świątyni przychodzimy z gromnicami. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Tradycyjna zbiórka do puszek dla klasztoru Sióstr Karmelitanek w Łasinie odbędzie się w niedzielę. Msze sprawować będziemy w Boluminku o 9.00 i 16.00, natomiast w Dąbrowie o 17.30. Natomiast w piątek 3 lutego wspominamy w liturgii Św. Błażeja – patrona od chorób gardła. W związku z tym podczas Mszy o 16.00 w Bolminku i 17.30 w Dąbrowie będzie udzielane specjalne błogosławieństwo zwane „błażejowym”.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy: czwartek – pamiętajmy o modlitwie by Bóg wzbudził nowe i święte powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego szczególnie z naszej parafii, piątek – spowiedź przed Mszami Świętymi. Nie zapominajmy o przyjęciu Komunii wynagradzającej wszystkie grzechy i zniewagi, jakie Serce Jezusa doświadcza od ludzi. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami.
  4. W naszej parafii zakończyliśmy okres kolędowy. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary. Serdeczne Bóg zapłać. Jednocześnie informujemy, że ze złożonych ofiar udało nam się zapłacić ostatnią ratę za dzwon i jego zamontowanie. Podane w czasie kolęd sugestie duszpasterskie będziemy uważnie rozważać i w miarę możliwości uwzględniać.
  5. 5. Rozbieranie żłóbka i choinek odbędzie się: w Dąbrowie – 3 lutego ( piątek) o godzinie 10.00 oraz w Boluminku - 4 lutego ( sobota) o godzinie 10.00. Prosimy o pomoc.