Ogłoszenia parafialne

Czwartek, 02 Luty 2017 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejsze święto przenosi nas do świątyni jerozolimskiej, w której NMP i św. Józef ofiarują Bogu narodzone Dziecię. Jednocześnie w Kościele obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego, którego uosobieniem są Symeon i Anna, realizujący swoje życie w cieniu świątyni Pańskiej. Ofiary dziś zbierane na tacę przeznaczone są na zakony kontemplacyjne.
  2. Warto przy okazji dzisiejszego święta przypomnieć, że każdy z nas powinien mieć swoją własną świecę zwaną gromnicą. Dziecko taką świecę otrzymuje podczas chrztu, powinna ona towarzyszyć mu w kolejnych etapach jego życia, a więc: przy okazji I Komunii Świętej, bierzmowania, a w niektórych rejonach naszej ojczyzny jest ona używana również i do ślubu. Używamy jej także w ciągu roku liturgicznego, a więc zarówno w święto Ofiarowania Pańskiego, jak i w liturgii Paschalnej. Ona też powinna nam towarzyszyć w ostatnich chwilach naszego życia.
  3. Dzień Życia Konsekrowanego powinien nas zachęcać do modlitwy w intencji powołań do życia konsekrowanego, a także do otwarcia swojego serca na wezwanie: „Pójdź za Mną”.
  4. W piątek 3 lutego wspominamy w liturgii Św. Błażeja – patrona od chorób gardła. W związku z tym podczas Mszy o 16.00 w Bolminku i 17.30 w Dąbrowie będzie udzielane specjalne błogosławieństwo zwane „błażejowym”.
  5. Rozbieranie żłóbka i choinek odbędzie się: w Dąbrowie – 3 lutego ( piątek) o godzinie 10.00 oraz w Boluminku - 4 lutego ( sobota) o godzinie 10.00. Zapraszamy chętnych.