Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYŁA

Niedziela, 12 Luty 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYŁA

1. Człowiek ciągle narzeka na wymagania, jakie wynikają z Dziesięciu Przykazań, które stanowią dla nas podstawowe prawo moralne. Co jakiś czas słychać, że Kościół powinien złagodzić swoją naukę, bo jest ona nazbyt wymagająca. Tymczasem Chrystus w dzisiejszej Ewangelii nie znosi Bożych przykazań, ale je jeszcze zaostrza. Daje nam jednak wskazówkę, a mianowicie jeżeli przez życie będziemy szli sami, to wszystko jest za trudne, ale jeżeli przejdziemy przez nie z naszym Mistrzem, to wszystkie wymagania będą łatwe do wykonania. Jaką więc drogę w naszym życiu wybieramy?
  2. Przykładem takiego pójścia z Chrystusem są dwaj bracia pochodzący z Salonik żyjący w IX wieku, których znamy pod imionami Cyryl i Metody, a których święto obchodzimy w dniu 14 lutego. Na wezwanie do głoszenia Dobrej Nowiny ludom słowiańskim, zostawiają swoje wcześniejsze zajęcia i idą świadczyć o Chrystusie.
  3. We wtorek 14 lutego wspominamy również św. Walentego, patrona zakochanych i narzeczonych. Modlić się będziemy w intencji par stojących przed decyzją zawarcia związku małżeńskiego, aby podjęli ją w pełni dojrzale i odpowiedzialnie. Życzymy również żyjącym w tzw. związkach partnerskich, aby z odwagą i ufnością w pomoc Bożą podjęli zobowiązanie na całe życie jakim jest małżeństwo sakramentalne. Dawniej istniał zwyczaj, że w dzień św. Walentego narzeczeni składali sobie i Bogu przyrzeczenie, że w tym roku wezmą ślub.
  4. W czwartek 16 lutego Apel Jasnogórski o godz. 2100 w Dąbrowie.
  5. W przyszłą niedzielę (trzecia miesiąca) udzielenie sakramentu Chrztu św. na Mszy św. o godz. 12.00.
  6. Dzisiaj kolekta specjalna.
  7. W przyszłą niedzielę spotkanie z młodzieżą do bierzmowania.
  8. Bardzo polecamy film „Zerwany kłos” o Karolinie Kózkównie – w kinach od 17 lutego.
  9. Na początku roku podajemy zawsze plany pielgrzymek. W tym roku nie przewidujemy pielgrzymki organizowanej przez parafię ze względu na brak chętnych zaznaczający się w kilku ostatnich latach. Natomiast proponujemy dołączenie się do pielgrzymek organizowanych przez inne parafie. I tak jest organizowana pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach 5-12 lipca br. – koszt 1500 zł + 550 $ przez parafię w Dąbrówce k/Łasina. Następnie do Fatimy, Santiago de Compostela, Lourdes – w jedna stronę samolotem, powrót autokarem w dniach 18. 09 – 29.09 br. koszt 2250 zł + 430 € - organizowana przez ks. Bogdana Myszka, brata ks. proboszcza. I jeszcze pielgrzymka na Węgry organizowana przez ks. Adama Kociniewskiego z Grzybna w dniach 3-8 lipca. Koszt 1180 zł+ 80 €. Dokładne programy zamieszczone są na stronach internetowych parafii.
    Wyjazd dzieci klas III –VI na wypoczynek wakacyjny do Zakopanego odbędzie się w dn. 17. 07- 22. 07 2017 r. koszt zbliżony do ubiegłorocznego, podamy później. Bardzo serdecznie zachęcamy, szczególnie młodzież do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy w dniach 2. 08 – 13. 08 br.