1. Z natury człowieka wynika miłość do swoich bliznich i takie nastawienie do życia możemy realizować przy pomocy własnego wysiłku. Chrystus stawia nam wyżej poprzeczkę – abyśmy miłowali swoich nieprzyjaciół – tego jednak już o własnych siłach nie jesteśmy w stanie zrealizować, a jedynie dzięki mocy Jego śmierci i zmartwychwstania, którą otrzymujemy w Eucharystii.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy: w środę święto Katedry Świętego Piotra – pamiętajmy o modlitwie za naszego papieża Franciszka, w czwartek wspomnienie błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego męcznnika obozu koncentracyjnego Dachau, który urodził się i wzrastał w niedalekiej Chełmży.
  3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godzinie 12.00 i katechezę rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.
  4. Nasze tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu do środy włącznie tj. od 5 do 8 marca. Do południa nauki rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży naszej szkoły, o 16 w Boluminku i 17.30 w Dąbrowie Msze z nauką dla dorosłych. Już teraz zarezerwujmy i zaplanujmy sobie ten czas. Zachęcamy do udziału.
  5. Z radością pragniemy poinformować, że w konkursie wiedzy biblijnej na poziomie rejonowym zajął pierwsze miejsce nasz lektor Krzysztof Łanoch i zakwalifikował się na etap diecezjalny, w ubiegłym roku w konkursie wiedzy biblijnej na etapie diecezji zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy zwycięstwa.