1. Rozpoczynający się dziś tydzień jest nazywany „Wielkim”, ponieważ będą w nim dokonywać się wielkie wydarzenia zbawcze. Zachęcajmy się nawzajem do udziału w nabożeństwach Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej oraz w Niedzielę Zmartwychwstania. Obrzędy Triduum Paschalnego odbywają się tylko w Boluminku o godzinie 18.00.
 2. W Wielki Czwartek liturgia koncentruje się w dwóch miejscach. Rano w Katedrze Św. Janów o godzinie 10.00 Biskup konsekruje oleje, które będą używane przez kapłanów w całej diecezji do posługi sakramentalnej. W tym dniu wobec biskupa kapłani odnowią przyrzeczenia kapłańskie, potwierdzając tym samym swoją gotowość do posługi ludowi Bożemu. Natomiast wieczorem w kościołach parafialnych będą uobecniane wydarzenia związane z Ostatnią Wieczerzą. Rozpoczniemy o godzinie 18.00 w Boluminku. Jest to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy przeniesiemy postacie eucharystyczne do ciemnicy na pamiątkę modlitwy Jezusa w Ogrójcu i uwięzienia.
 3. Wielki Piątek to jedyny dzień, kiedy Kościół nie sprawuje Mszy Św. Wierni gromadzą się na Liturgii Męki Pańskiej. Obrzędy rozpoczniemy o godzinie 18.00 w Boluminku. Po Liturgii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Następnie odśpiewamy Gorzkie Żale. Adoracja Jezusa złożonego do grobu do godziny 21.00 . W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. Od tego dnia rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 4. Wigilia Paschalna to liturgia wzorowana na modlitewnych spotkaniach w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. Jest to oczekiwanie na Zmartwychwstanie. Obrzędy rozpoczniemy o godzinie 18.00 przed kościołem w Boluminku od poświęcenia ognia. Na tę liturgię przychodzimy ze świecami. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni nastąpi: Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna i uroczysta Eucharystia.
 5. W Niedzielę Zmartwychwstania przyjdziemy rano na godzinę 6.00 na Rezurekcję, aby otaczającemu nas światu ogłosić, że Chrystus Zmartwychwstał. Pozostałe Msze w tym dniu odprawimy o 9.30 w Dąbrowie oraz 11.00 w Boluminku. W II dzień Świąt według stałego porządku niedzielnego.
 6. W Wielką Sobotę tradycyjnie poświęcimy pokarmy: w Dąbrowie o 11.00 i 16.00 oraz w Boluminku o 11.30 i 16.30. Zachęcamy, aby choć na chwilę w tym dniu adorować Pana Jezusa w Grobie.
 7. Okazja do spowiedzi dla tych, którzy nie mogli skorzystać wcześniej w Wielki: Czwartek, Piątek i Sobotę od 17.15 do 17.45. Chorych odwiedzimy z sakramentami Świątecznymi w Wielką Środę. Ks. wikariusz rozpocznie od godziny 13.00. Prosimy o zgłaszanie chętnych chorych oprócz tych, których odwiedzamy na stałe.
 8. Prosimy o przynoszenie kwiatów do Grobu Pańskiego oprócz tych, które zakupimy z ofiar zebranych podczas Drogi Krzyżowej.
 9. Pamiętajmy także o naszych zmarłych przez modlitwę, uporządkowanie grobu i zapalenie zniczy. Pamiętajmy o segregowaniu śmieci.
 10. W Wielki Czwartek zapraszamy chętnych do przygotowania dekoracji Grobu Pańskiego na godzinę 10.00.
 11. Kończymy akcję Caritas Diecezji Toruńskiej w formie skarbonki wielkopostnej. Dzieci i młodzież przynoszą swoje skarbonki na katechezę do środy.
 12. W Niedzielę Zmartwychwstania 16. 04 – tradycyjnie Apel Jasnogórski w Dąbrowie o 21.00
 13. Z naszej wspólnoty w minionym tygodniu pożegnaliśmy: Śp. Józefa Jagielskiego. Natomiast we wtorek o 13.00 pogrzeb Śp. Zdzisława Ulaszek. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.
 14. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na kolektę specjalną. Natomiast w II dzień Świąt kolekta przeznaczona na utrzymanie naszej toruńskiej Katedry.
 15. Dziś po Mszy o godzinie 12.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 16. Za dwa tygodnie w niedzielę 23 kwietnia w naszej parafii przypada doroczny odpust ku czci Św. Wojciecha. Suma w Boluminku o 12.00.