Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela, 30 Kwiecień 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Od jutra rozpoczynam się miesiąc maj, w którym oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie. Prosimy o udekorowanie przydrożnych kapliczek i figur. Rozpoczynamy również nabożeństwa majowe, które będziemy sprawować w łączności z Mszami Świętymi w Dąbrowie o 17.30, w Boluminku o 19.00.
  2. W środę 3 maja będziemy przeżywać uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Podczas Mszy odnowimy Milenijny Akt oddania. Msze Święte sprawowane będą według porządku niedzielnego.
  3. W liturgii kościoła obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika, we wtorek Św. Atanazego – biskupa, w czwartek – Św. Floriana – męczennika, patrona Strażaków, w sobotę Świętych Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź przed Mszami Św., w sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami.
  5. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w czwartek 4 maja i piątek 5 maja o godzinie 18. 00 w Boluminku. Przypominamy, że spotkania te są obowiązkowe. Po spotkaniu młodzież uczestniczy obowiązkowo we Mszy Św. i nabożeństwie majowym o godzinie 19.00.
  6. Rozpoczynamy również spotkania z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii Świętej od czwartku 4 maja o godzinie 17.00 w Boluminku. Uroczystość Pierwszej Komunii odbędzie się 4 czerwca o godzinie 10.00.
  7. W poniedziałek 1 maja odpust ku czci Św. Józefa w Trzebczyku – sum a o 12.30.
  8. W związku z sakramentem bierzmowania zachęcamy świadków lub rodziców do nabycia pięknej książki jako pamiątki bierzmowania odrębnej dla dziewcząt i chłopców w cenie 20 zł.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy: śp. + Zdzisława Majchrzaka, + Felicję Śpiąkowską, + Barbarę Iwańską z Solca Kujawskiego. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.
  10. Dziękujemy Państwu Kaczor za przygotowanie i ozdobienie na odpust kapliczki Św. Wojciecha. Bóg zapłać!