Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela, 14 Maj 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Trwamy w Maryjnym miesiącu maju. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Odbywają się one zarówno w naszych świątyniach jak i przy kaplicach maryjnych.
  2. Maj jest również miesiącem Pierwszych Komunii, wykorzystajmy ten czas, aby dzieci jak najlepiej przygotowały się do tego wydarzenia, szczególnie pod względem duchowym. Pamiętajmy również o tym, że to od rodziców i rodziny zależy, czy dziecko umiłuje życie eucharystyczne i przyjaźń z Panem Jezusem, czy tylko prezenty, które przy tej okazji otrzyma. Uroczystość I Komunii odbędzie się 4 czerwca o godzinie 10.00. Natomiast Uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii odbędzie się 18 czerwca. Zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne na spotkanie dzisiaj po Mszy o 12.00. Dzieci na próby w tym tygodniu przychodzą we wtorek i piątek.
  3. W tym tygodniu w naszej parafii będziemy przezywać doniosłą uroczystość –sakramentu bierzmowania, który udzieli naszej młodzieży Ks. Biskup Józef Szamocki, w czwartek 18 maja o godzinie 18.00 w Boluminku. Jest to święto całej wspólnoty parafialnej, dlatego zapraszamy do uczestniczenia wszystkich parafian. W poniedziałek 15 maja od godziny 17. 00 do 17.30 odbędzie się spowiedź kandydatów, świadków, rodziców i wszystkich chętnych. Spotkanie przygotowawcze dla kandydatów odbędzie się we wtorek i środę o godzinie 18.00. W tym tygodniu udzielenie sakramentu bierzmowania odbędzie się również w Kijewie we wtorek i Ostromecku w środę.
  4. Wczoraj minęła 100 rocznica objawień fatimskich. Warto bliżej zapoznać się z orędziem, jakie przedstawiła Maryja w Fatimie. Zechciejmy też podjąć modlitwę różańcową oraz nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca w intencji wynagradzającej.
  5. W liturgii Kościoła obchodzić będziemy we wtorek 16 maja – wspomnienie św. Andrzeja Boboli. O godzinie 21.00 w Dąbrowie Apel Jasnogórski.
  6. W sobotę 20 maja zapraszamy na kolejne spotkanie adoracyjno – modlitewne „Trwanie przy Panu” w Dąbrowie. Rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 17.30
  7. Dziękujemy za złożone ofiary na kolektę specjalną.
  8. Dzisiaj spotkanie Rady Parafialnej o godzinie 18.00 w plebanii. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.