Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Niedziela, 11 Czerwiec 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej, a więc jeżeli w tym czasie nie skorzystaliśmy z tych sakramentów przekroczyliśmy 2 i 3 przykazanie kościelne: Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą popełniliśmy grzech
  2. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
  3. Uroczysta Msza Św. sprawowana będzie o godzinie 10.00 w Boluminku, po której wyruszy procesja eucharystyczna do kościoła w Dąbrowie. Chrystus będzie wędrował ulicami naszych miast i drogami wsi. Przygotujmy się do tego wydarzenia duchowo przez sakrament pokuty jak i zewnętrznie przez przygotowanie ołtarzy, udekorowanie ulic i naszych domów. Niech udział w tej uroczystości będzie naszą manifestacją wiary i miłości wobec Jezusa Eucharystycznego. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy Św. sam udział w procesji nie zwalnia nas. Pozostałe Msze sprawować będziemy w Dąbrowie o 7.00 i Boluminku o 8.00 i o 10.00 uroczysta suma. W Dąbrowie będzie podstawiony o 9.30 autobus, który chętnych po procesji odwiezie do Boluminka. Dzieci komunijne i przeżywające rocznicę Komunii przychodzą w szatkach.
  4. Dzieci chętne do sypania kwiatków zapraszamy na próby w Boluminku o godzinie 17.00 w poniedziałek, wtorek i środę.
  5. Zakończyliśmy w naszej parafii przezywanie Białego Tygodnia. Jeszcze raz życzymy dzieciom wiernego trwania w przyjaźni z Jezusem przez całe ich życie. Dziękujemy za ofiarowany dar dla kościoła w postaci kompletu obrusów ołtarzowych, wazonów i dwóch komży a także daru na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Serdeczne Bóg zapłać!
  6. Za tydzień przezywać będziemy Rocznicę I Komunii Św. Uroczysta Msza o godzinie 12.00 w Boluminku. Spowiedź Św. w sobotę od 18.00 do 18.30 w Boluminku. Dzieci klas IV zapraszamy na próby w poniedziałek, wtorek, środę i piątek na 18.00 do Boluminka.
  7. W piątek 16 czerwca Apel Jasnogórski w Dąbrowie o 21.00
  8. Dziękujemy p. Andrzejowi Liponodze za wykonanie chodnika przed grotą Matki Bożej w Dąbrowie.
  9. Również nasze podziękowanie za prace na tworzącym się cmentarzu przy gruzowaniu głównego chodnika kierujemy do panów: Andrzeja Barczyńskiego, Zdzisława Bukowskiego, Leona i Zbigniewa Drążyk, Marka Kłody. Serdeczne Bóg zapłać!
  10. Dziękujemy za złożone dziś ofiary: na kolektę specjalną, która przeznaczona jest na zakładanie nowego cmentarza oraz zbiórki do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  11. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:
    a) Michał Syrocki, st. wolnego, Wałdowo Królewskie
    Aleksandra Kurbiel, st. wolnego, Ostrołęka – zapowiedź 2
    b) Kamil Gandziarowski, st. wolnego, Otowice
    Anna Smagagowska, st. wolnego, Bydgoszcz - zapowiedź 2
    c) Mariusz Serkowski, st. wolnego, Chełmża
    Kinga Pieńczewska , st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska – zapowiedź 2
    d) Patryk Dembek, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska – Linie
    Angelika Zaklikowska, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska – zapowiedź 1
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Teresę Woźną. Natomiast we wtorek o 12.30 odbędzie się pogrzeb śp. Zdzisława Janik. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach