Ogłoszenia parafialne XV Niedziela Zwykła 16.07.2017

Niedziela, 16 Lipiec 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XV Niedziela Zwykła 16.07.2017

1.  Wkrótce rozpoczną się żniwa, pobudzać nas będą do reflekcji dotyczących owocności naszej wiary i życia. Zwłaszcza, że dzisiejsza Ewangelia ukazuje również obraz żniw. Zadajmy więc sobie pytanie, jak to z tą moją wiarą jest? Jakiego rodzaju glebą jest moje serce?
  2. Dzisiaj w Dąbrowie o 21.00 Apel Jasnogórski.
  3. Trwają wakacje, czas wypoczynku zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Pamiętajmy o codziennej modliwtie oraz niedzielnym uczestnictwie we Mszy Świętej.
  4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w czwartek - bł Czesława, a w sobotę św. Marię Magdalenę.
  5. Jutro grupa 45 dzieci pod opieką ks. Wikariusza i opiekunów z naszej parafii udaje się na wakacyjny wypoczynek do Zakopanego. Zbiórka przed kościołem w Dąbrowie i Boluminku o 4.45, natomiast wyjazd o 5.00. powrót w sobotę 22 lipca ok. 20.00. Przypominamy, aby zabrać bagaż, który dziecko udźwignie. Prosimy o zabranie legitymacji szkolnych. przypominamy o oddaniu karty uczestnictwa i regulaminu.
  6. Dziękujemy za ofiarowane do obu kościołów kwiaty i złożone ofiary na ten cel.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Helenę Hill. Zmarłą polecajmy Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.
  8. W dniach 5-12. 07. 2017 10 osobowa grupa [ielgrzymów z naszej parafii uczestniczyła w pielgrzymce do Ziemi Świętej. pragnę przekazać w imieniu tejże grupy serdeczne pozdrowienia z tych świętych miejsc i zapewnieć o naszej pamięci modlitewnej w intencj naszej wspólnoty parafialnej.
  9. Trwają prace remontowe przy organizacji naszego nowego cmentarza. pragnę sedecznie podziękować za następne zaangażowanie się w te prace Panom: Andrzejowi Barczyńskiemu, Wojciechowi Człapie, Leonowi Drążykowi, Markowi Kłodzie, Wojciechowi Chruścielowi oraz za czuwanie organizacyjne Zdzisławowi Bukowskiemu. Serdeczne Bóg zapłać !
  10.  Dziękujemy również wszystkim za zaangarzowanie się w te działania poprzez wsparcie finansowe w formie ofiar na kolektę specjalną, a także za wszelkie inne. Bóg zapłać! w tym tygodniu prace będą kontynuowane. sedecznie zapraszamy chetnych o włączenie się, a o kontakt proszę z ks. proboszczem lub p. Bukowskim i p. Barczyńskim.