Ogłoszenia parafialne XVII Niedziela zwykła

Niedziela, 06 Sierpień 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XVII Niedziela zwykła

1. Czas wakacji to okres, w którym podejmujemy różnego rodzaju poszukiwania, poczynając od ciekawych miejsc, poprzez ciekawych ludzi, ale znaleźć chcemy prawdziwy skarb miłość Chrystusa do nas i nasza miłość do bliźniego. Do takiego działania zachęca nas dzisiaj Liturgia Słowa.
  2. Dzisiaj na zakończenie XVIII tygodnia św. Krzysztofa po Mszy o 12.00 w Boluminku błogosławieństwo i poświęcenie naszych pojazdów.
  3. Zbliża się sierpień, czas pielgrzymek do sanktuariów Maryjnych. W piątek 4 sierpnia rozpoczyna się Mszą o godzinie 6.00 w katedrze św. Janów w Toruniu nasza diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota z odpowiednimi nabożeństwami. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami. Natomiast w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Ignacego z Loyli, we wtorek św. Alfonsa Liguoriego; w piątek św. Jana Vianney, w przyszłą niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego.
  5. Zapowiedzi przedślubne:
  1. Dariusz Kujawa, st. wolnego, Bruki Unisławskie

Ewelina Rączkowiak, st. wolnego, Wałdowo Królewskie (zapowiedź II)

1. Radosław Wnęk, st. wolnego, Janowo

Magdalena Stawska, st. wolnego, Janowo (zapowiedź II)

1. Jacek Klarkowski, st. wolnego, Czarże

Anna Adamska, st. wolnego Janowo (Zapowiedź II)

1. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy w tym tygodniu śp. Barbarę Klarkowską – Zmarłą polecajmy Miłosiernemu Bogu w naszych modlitwach.
  2. Dziękujemy za kolejne prace na nowym cmentarzu p. Sławomirowi Syrockiemu za użyczenie urządzenia do utwardzania podłoża chodnika, p. Józefowi Magdziarz za prace na tym urządzeniu i p. Zdzisławowi Bukowskiemu.