Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu

Niedziela, 03 Grudzień 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu

1. Rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny, w którym przeżywamy wydarzenia, jakie Jezus Chrystus dokonał dla naszego zbawienia. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest bowiem czasem przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi, ale jest także czasem, w którym nasza uwaga skupiona jest na oczekiwaniu powtórnego przyjścia Pana Jezusa przy końcu czasów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przedstawia się jako czas świętego i radosnego oczekiwania.
  2. Z okresem Adwentu związane są Msze św. roratnie – ku czci NMP, na które zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież. Na Roraty przychodzimy z lampionami.U nas będą one odprawiane o stałych godz. Mszy św. 16.00 – Boluminek, 17.30 – Dąbrowa. Zachęcamy do uczestnictwa, ponieważ każdego dnia rozdawać będziemy kolejny fragment obrazka, który po złożeniu w całość i pokolorowaniu przynosimy do kościoła, aby w ostatnią niedzielę adwentu rozlosować nagrody pośród dzieci sumiennie uczestniczących w roratach.
  3. W tym tygodniu, w liturgii przeżywać będziemy – w piątek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, a także będziemy wspominać – w poniedziałek św. Barbarę, patronkę górników, flisaków i wszystkich, których praca jest zagrożona utratą życia; w środę – św. Mikołaja; w czwartek – św. Ambrożego – patrona m.in. pszczelarzy.
  4. W tym tygodniu również pierwszy czwartek miesiąca – zachęcamy do modlitwy w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego, szczególnie z naszej wspólnoty.
  5. „Caritas” jak co roku organizuje „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, w ramach którego rozprowadzane są świece. Ofiary z ich sprzedaży przeznaczone są na pomoc wigilijną dla dzieci. Świece są w cenie: mała - 6,50gr., duża – 13 zł.
  6. W środę, 6 grudnia odpust parafialny ku czci św. Mikołaja w Ostromecku. Suma odpustowa o godz. 18.00.
  7. W przyszłą niedzielę 10 grudnia o godz. 12.00 uroczysty ingres nowego Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla do bazyliki katedralnej Św. Janów w Toruniu.
  8. Ponownie przypominamy, aby przy załatwianiu spraw związanych z cmentarzem prosimy podawać także sektor, rząd i miejsce grobu.
  9. Pragniemy przedstawić nasze podziękowania: Na początku szczególne podziękowania składamy p. Emilowi Gintrowi za użyczenie rusztowania, co dla nas było bardzo cenne. Dziękujemy serdecznie panom Wiesławowi, Janowi, Adamowi i Maciejowi Sadowskim z Otowic za remont kantorka na chórze w kościele w Dąbrowie – Bóg zapłać; Jarosławowi Elwartowi za wykonanie szafy do tegoż kantorka oraz szafy na szaty liturgiczne do zakrystii w Dąbrowie – Bóg zapłać. Za prace przy kładzeniu drugiej części chodnika na nowym cmentarzu panom: Zdzisławowi Bukowskiemu (także za użyczenie sprzętu do wykonywanych prac) oraz Sławomirowi Syrockiemu, Andrzejowi Barczyńskiemu, Wojciechowi Chruścielowi, Janowi Ciesińskiemu, Wojtkowi Człapie, Markowi Kłodzie, Zbigniewowi i Leonowi Drążkom, Mirosławowi Paziewskiemu, Damianowi Mrugale, Kazimierzowi Sarnowskiemu, Zenonowi Zakurzewskiemu – serdeczne Bóg zapłać; za wczorajsze sprzątanie kościoła i całego obejścia w Dąbrowie p. Kasi Bukowskiej, Zbigniewowi Bukowskiemu, Marii Koenner, Irenie Prawdzik, Monice Rosińskiej, Basi, Julce i Oli Niciejewskim oraz ich krewniakowi, a także Kacprowi Chruścielowi i Jackowi Muchewiczowi – składamy serdeczne Bóg zapłać i zapraszamy też innych na przyszłość.