Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu

Niedziela, 17 Grudzień 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu

1. Zapraszamy na Msze św. roratnie, w czasie których razem z Najświętszą Maryją Panną oczekujemy narodzin Jezusa Chrystusa. Zakończyła się pierwsza część Adwentu, w której przeżywaliśmy przygotowania
  2. do powtórnego przyjścia Pana Jezusa, a od dzisiaj 17 grudnia liturgia będzie nastawiona na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia.
  3. Wczoraj odbyła się w naszej parafii spowiedź przedświąteczna. Dla tych, którzy z niej nie skorzystali będzie jeszcze okazja codziennie przed Mszami św., a szczególnie w piątek 22 grudnia: w Boluminku od 15.30 do 16.00 i od 17.00 do 17.30 w Dąbrowie. Zechciejmy pojednać się z Bogiem i bliźnimi, by te Święta przeżyć po chrześcijańsku, z Bogiem w sercu.
  4. Dzisiaj wyjazd do kina na film „Dwie korony” o św. Maksymilianie Kolbe. Wyjazd sprzed kościoła w Boluminku o godz. 16.00 i kilka minut później z parkingu przy szkole w Dąbrowie, koszt 20 zł. Może warto właśnie taki prezent komuś ofiarować – bilet do kina na wspaniały film, a jednocześnie wspólnie spędzony czas, którego tym bardziej w tym okresie tak bardzo nam brakuje. Serdecznie zachęcamy – jest jeszcze dużo miejsc wolnych.
  5. Zechciejmy zatroszczyć się o osoby starsze i chore i pomóc im w przygotowaniach do Świąt. Nie poprzestawajmy jednak tylko na sprzątaniu i zakupach, ale zatroszczmy się także o to, by osoby te skorzystały z sakramentu pokuty i przyjęły Komunię św. – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w czwartek 21 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Bardzo prosimy o zgłaszanie chętnych już dzisiaj.
  6. Opłatek można nabywać w stałych punktach.
  7. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję „świątecznej paczki” dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Prosimy o składanie darów w postaci żywności, słodyczy czy środków czystości do specjalnie przygotowanych pojemników w naszych sklepach i kościołach.
  8. Bardzo prosimy o zgłaszanie ewentualnego zamiaru ofiarowania choinek do kościołów, wyciętych z własnej posesji.
  9. Sprzątanie naszych świątyń, strojenie choinek i ustawianie żłóbków w piątek o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy chętnych, szczególnie spośród młodzieży, nie tylko przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  10. Zapraszamy ministrantów, lektorów i dzieci ze scholii oraz ich rodziców na spotkanie opłatkowe w najbliższą w sobotę na godz. 14.00 do salki katechetycznej.
  11. W tym roku w IV niedzielę Adwentu (za tydzień) przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Do południa Msze św. jak w każdą niedzielę, a w nocy Pasterki: o godz. 22.00 w Dąbrowie i o 24.00 w Boluminku. W Wigilię zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z uwagi na niedzielę, zachęta ta dotyczy w tym roku samej wieczerzy wigilijnej. Dalsze ogłoszenia dotyczące Wigilii i Świąt podamy w przyszłą niedzielę.
  12. Dziękujemy bardzo za ofiary złożone na kolektę specjalną w ubiegłą niedzielę. Serdeczne Bóg zapłać.
  13. Udało się nam zakończyć I etap konserwacji stropu kościoła w Dąbrowie. raz serdecznie dziękujemy p. Emilowie Gintrowi za użyczenie rusztowania. Bóg zapłać.