Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu

Niedziela, 24 Grudzień 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu

1. Dzisiaj już Wigilia, która rozpoczyna obchody Świąt Bożego Narodzenia. Najpierw wieczerza wigilijna w naszych domach rodzinnych. Będzie ona oczekiwaniem w gronie najbliższych na narodzenie Zbawiciela. A następnie, poprzedzona również modlitewnym czuwaniem, pasterka, w czasie której, wraz z całą wspólnotą parafialną będziemy przeżywać narodzenie Jezusa Chrystusa. Zapraszamy Parafian i miłych Gości na pasterkę w Dąbrowie na godz. 22.00, a do Boluminka na godz. 24.00.
  2. Niech więc spotkanie przy wigilijnym stole w naszych rodzinach będzie czasem wzajemnego przebaczenia i darowania sobie win, aby przełamanie się opłatkiem nie było tylko pustym gestem. Pamiętajmy również o tym, aby wieczerza była postna i bez alkoholu.
  3. W I Święto nie ma Mszy św. o godz. 7.30 w Dąbrowie. Natomiast w II Święto Mszę św. jak w każdą niedzielę.
  4. W II Święto, we wspomnienie św. Szczepana – pierwszego męczennika kolekta przeznaczona będzie na Bazylikę Katedralną w Toruniu. Polecamy ją Waszej ofiarności.
  5. Tradycyjnie po Bożym Narodzeniu rozpoczyna się wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Dzieci i młodzież uczęszczającą na katechezę prosimy o przygotowanie zeszytów do religii. Przyjęcie kapłana z kolędowym błogosławieństwem jest przyznaniem się do przynależności do wspólnoty Kościoła i wyznaniem naszej wiary. Program kolęd, które rozpoczniemy 29 grudnia podamy w II Święto.
  6. W dniach 27 i 28 grudnia nie będzie Mszy św.
  7. Zakończenie mijającego roku, tzw. Sylwestra przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Msza św. dziękczynno – błagalna odprawiona zostanie w Boluminku o godz. 9.00, a w Dąbrowie o godz. 10.30. Niech to będzie okazja podziękowania Dobremu Bogu za wszelkie dobro, które nas spotkało w mijającym 2017 r., ale także sposobność, aby przeprosić za błędy i grzechy i prosić o błogosławieństwo i uchronienie nas przed złem w nowym 2018 r. Wieczorem już nie będzie Mszy św. na zakończenie roku.
  8. W niedzielę, 31 grudnia przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na Fundusz Życia. Liturgicznie będzie to Niedziela Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.