Ogłoszenia – Święto Świętej Rodziny.

Sobota, 30 Grudzień 2017 r.

Ogłoszenia – Święto Świętej Rodziny.

1. Dziś niedziela Świętej Rodziny - zechciejmy pochylić się nad sprawami swoich rodzin i podejmujmy działania, aby nie były one tylko grupami ludzi mieszkającymi pod wspólnym dachem, ale stawały się wspólnotami uczniów Chrystusa. Dzisiaj również ostatni dzień roku kalendarzowego tzw. Sylwester. Ma Mszach św. o godz. 9.00 w Boluminku i o godz. 10.30 w Dąbrowie nabożeństwa dziękczynno-przebłagalne. Wieczorem Mszy św. nie będzie. Także dzisiaj zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia, a po Mszach św. (oprócz Mszy św. o godz. 7.30) nabożeństwo przy żłóbku.
  2. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – tradycyjnie jest to dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.30, której nie będzie.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. W piątek Msze św. będą wieczorem o godz. 16.00 i 17.30. Pól godziny przed Mszami spowiedź św. W sobotę nie będzie odwiedzin chorych, ponieważ miały miejsce przed Świętami.
  4. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana Świętem Trzech Króli. Tego dnia modlimy się w intencji Misji. Ofiary zbierane na kolektę przeznaczone będą na misje. W tym dniu błogosławimy kredę i kadzidło. Na stoliku pod chórem można nabyć za dowolną ofiarą komplecik – kredę, kadzidło i węgielek.
  5. Pragniemy z radością wszystkich poinformować, że po wielu miesiącach wytężonej pracy nagrana została płyta naszej scholi. Czyniąc to dzieło nasi młodzi i starsi artyści pragną oddać chwałę Bogu swoimi talentami, głosić słowem muzyką Chrystusową Ewangelię oraz zebrać środki na zakup nagłośnienia i innych potrzebnych akcesoriów dla dalszej posługi w kościele. Dlatego serdecznie zachęcamy do nabycia płyty składając ofiarę co najmniej 20-stu złotych. Każda większa kwota będzie dodatkowym, jakże cennym wsparciem. Płyty można nabyć w zakrystii po Mszach św., u p. Haliniak – pomysłodawców i realizatorów nagrania lub podczas wizyt duszpasterskich. Za wsparcie tej wspaniałej inicjatywy i otwarte serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Rada Sołecka Dąbrowy zaprasza Emerytów, Rencistów i Osoby Samotne na Spotkanie Noworoczne w sali OSP w Dąbrowie w dniu 6 stycznia o godz. 15.00.
  7. Dzisiaj kończymy rok kalendarzowy. Dziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski w tym mijającym roku. Pragniemy podziękować również za wydarzenia zbawcze w naszej rodzinie parafialnej. Ważną uroczystością było udzielenie sakramentu bierzmowania grupie młodzieży w liczbie 62 osoby ( w poprzednich latach 65, 61). Do znamiennych wydarzeń życia parafialnego należy udzielenie także innych sakramentów świętych. W związku z tym podajemy dane statystyczne: w minionym roku udzielono 50 chrztów (w poprzednich latach 45, 48); do I Komunii św. przystąpiło 53 dzieci (w poprzednich latach 54, 55); sakrament małżeństwo otrzymało 19 par (w poprzednich 15, 16); pogrzebów było wyjątkowo dużo, bo aż 45 (w poprzednich latach 30,33,28). Małe grupki parafian uczestniczyły w pielgrzymce do Ziemi Świętej (9 osób) i Fatimy (5 osób) oraz cały autokar (50 osób) do Lichenia. Tradycyjnie dzieci klas III miały swoją pielgrzymkę do Chełmna, a dzieci klas III-VI korzystały z wakacyjnego wypoczynku w Zakopanem.
  8. Z planowanych inwestycji udało się zakończyć I etap konserwacji sklepienia kościoła w Dąbrowie, rozpoczęto powiększenie naszego cmentarza przez położenie głównego chodnika (60 metrów) i części ogrodzenia, a także przeprowadzenie odpowiednich formalności. W trakcie jest sporządzanie dokumentacji w celu uzyskania pozwoleń i dofinansowań na nowe pokrycie dachowe, a także na wieży kościoła w Dąbrowie. Należy dodać, że te starania, jak również związane z cmentarzem są bardzo skomplikowane, kosztowne i bardzo przeciągające się w czasie. Udało się także spłacić ostatnia ratę za dzwon. Przeprowadzono remont pomieszczenia na chórze i zaadaptowano na zaplecze zakrystii. Zamontowano w nim nowe szafy, a także szafę na szaty liturgiczne w zakrystii. Zamontowano nową instalację odgromową na kościele w Boluminku. Przeprowadzono działania w celu odwilgocenia murów kościoła parafialnego – odkopanie 2/3 fundamentów, założenie folii, zamontowanie drenarki i instalacji kanalizacyjnej, odprowadzającej wodę z rynien i zasypania wykopów żwirem. W przyszłym roku planujemy zakończyć konserwację sklepienia kościoła w Dąbrowie, dalsza rozbudowę cmentarza i jeżeli uda się uzyskać dofinansowanie rozpocząć remont dachu kościoła w Dąbrowie. Ofiary kolędowe przeznaczone są na realizację tych zamierzeń. Mijający rok kończymy bez zadłużeń i finansowo na bieżąco.
  9. Za składane ofiary w całym roku składam serdeczne Bóg zapłać! Dziękuję również za wszelkie formy pomocy i zaangażowania się w zadania gospodarcze, jak i życie duchowo – duszpasterski parafii. Wyrażam wdzięczność za wszystkie przejawy życzliwości i współpracy, a także za wsparcie modlitewne. Wszystkim za wszystko, również w imieniu ks. Wikariusza, składam serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać! Panu Bogu i Jego Opatrzności polecamy na przyszły rok całą naszą wspólnotę parafialną.