Ogłoszenia parafialne na V niedzielę zwykła 4. 02. 2018

Niedziela, 04 Luty 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na V niedzielę zwykła 4. 02. 2018

1. Chrystus otrzymał od Ojca misję głoszenia Dobrej Nowiny wszystkim narodom. Jego życie było służbą, której celem było osiągnięcie zbawienia przez każdego człowieka. My jako uczniowie Chrystusa mamy ten obowiązek podejmować i realizować go w naszym życiu.
  2. W nadchodzącym tygodniu przeżywamy liturgicznie wspomnienie – w poniedziałek św. Agaty, w sobotę św. Scholastyki.
  3. W przyszłą niedzielę, 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes. W 1858 roku, w 4 lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Boża zjawia się ubogiej pasterce Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej w Lourdes. Podczas 18 zjawień Maryja wzywała do modlitwy oraz poleciła, by na miejscu Objawień stanął kościół. Wkrótce Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się światowym centrum kultu maryjnego. W sposób szczególny do Lourdes pielgrzymują chorzy z całego świata. W dzień 11 lutego przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Wydarzenie to uwrażliwia nas na sprawy ludzi starszych i chorych oraz mobilizuje nas do spełniania uczynków miłosierdzia wobec tych ludzi.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj zdemontowali żłobki w obu kościołach i rozbierali choinki oraz sprzątali kościoły. Serdeczne Bóg zapłać!
  5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wojciecha Podlasińskiego i śp. Irenę Skóra. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.
  6. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna.
  7. Ks. Bp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański, podaje do informacji,
    że ks. Aleksander Młodecki przechodzi na roczny urlop zdrowotny, który spędzać będzie w domu rodzinnym, w Wałdowie Królewskim. Życzymy ks. Olkowi dobrego wypoczynku jak najpełniejszej regeneracji sił i zdrowia. Cieszymy się, że będzie wśród nas. Szczęść Boże.
  8. Polecaliśmy już do nabycia bardzo piękny i bogaty album na Jubileusz 25- lecia Diecezji Toruńskiej. Zawiera on opis ze zdjęciami wszystkich parafii naszej diecezji. Na pewno byłoby cennym nabytkiem do naszej rodzinnej biblioteki, a także może być wspaniałym prezentem. Koszt 100 zł do nabycia w zakrystii.