Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu.

Niedziela, 04 Marzec 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu.

1. Naród Wybrany przygotowywał się do zbawienia w oparciu o Dziesięć Przykazań, jednak ciągle brakowało mu zrozumienia dla Bożego planu zbawienia człowieka. Niejednokrotnie wprost go odrzucał, jak to było widoczne wobec Jezusa. Dopiero mądrość oparta na miłości da człowiekowi zbawienie.
  2. Danym czasem dla zgłębiania Bożego prawa miłości są rekolekcje wielkopostne. Chciejmy je wykorzystać do pogłębienia naszej wiary, a jednocześnie doświadczenia z miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty. W czasie rekolekcji uświadamiamy sobie, że przez śmierć wkracza się w krainę prawdy – niczym już nie zakrytej i nie zafałszowanej. Tam nas Pan Bóg sprawiedliwie osadzi. Rekolekcje wielkopostne to doskonała sposobność, abyśmy najpierw sami sprawiedliwie się osądzili. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16.00 w Boluminku i o godz. 17.30 w Dąbrowie. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży, szczególnie bierzmowanej w tym roku. Spowiedź św. w ciągu dni rekolekcyjnych dla dorosłych przed Mszami św., a dla dzieci i młodzieży codziennie w czasie nauk rekolekcyjnych.
  3. To, co trudno zrozumieć w atmosferze sytości i życia opartego na rozluźnieniu moralnym, dużo łatwiej jest pojąć, gdy podejmujemy umartwienia postne. Zechciejmy zatem w tym czasie gorliwiej podjąć w naszym życiu modlitwę, post i jałmużnę.
  4. Są jeszcze wolne miejsca na wycieczkę do Warszawy dla uczniów naszej szkoły – koszt 180 zł., a zapisy najpóźniej do jutra.
  5. Przy zapisywaniu dzieci na wakacyjny wypoczynek do Zakopanego podajemy nr. pesel i dokonujemy wpłaty 200 zł. Wyjazd dzieci odbędzie się w dniach 9-14 lipca, a całkowity koszt to 350 zł.
  6. Dzisiaj kolekta przeznaczona na ewangelizacyjną działalność Zgromadzenia OO. Salezjanów. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna.