Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu.

Niedziela, 18 Marzec 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu.

1. W czasie Wielkiego Postu usłyszeliśmy już wiele o Chrystusie, ale ciągle chcemy wiedzieć więcej i być bliżej Niego. W tym względzie jesteśmy podobni do tych, którzy przybyli do Jerozolimy i chcą się osobiście spotkać z Mistrzem. Wykorzystajmy więc ten pozostały czas Wielkiego Postu na zaprzyjaźnienie się ze Zbawicielem.
  2. Dzisiejsza niedziela dawniej była nazywana Niedzielą Męki Pańskiej, a liturgia słowa, poczynając od dziś, będzie koncentrowała się na męce Chrystusa. Stąd już dziś zasłonięte obrazy i krzyże, które mają nam przypominać również o umartwieniu wzroku w okresie Wielkiego Postu.
  3. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Spowiedź św. wielkanocna w naszej parafii zarówno w Boluminku, jak i w Dąbrowie w najbliższą sobotę, 24 marca w godz. 9.00-9.30 i popołudniu 17.00-17.30, a po spowiedzi św. Msze św. Zechciejmy skorzystać w ten dzień z tego szczególnego czasu łaski, kiedy są kapłani z dekanatu, nie odkładając na później, kiedy możliwości będą ograniczone.
  4. W Niedzielę Palmową, 25 marca organizujemy autokarowy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci na godz. 16.00. Wyjazd autokaru z Boluminka sprzed kościoła o godz. 14.15, a z Dąbrowy o godz. 14.20 z parkingu przy szkole - koszt 10 zł.
  5. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.
  6. Jutro uroczystość św. Józefa, która przypomina nam postać świątobliwego męża, Oblubieńca NMP i Opiekuna Zbawiciela świata. Tego dnia imieniny obchodzi nasz ks. Bp Józef Szamocki. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  7. We wtorek, 20 marca o godz. 17.30 w kościele w Dąbrowie odprawiona zostanie Msza św. ze specjalna modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadzi ks. Dawid Perlik – koordynator Odnowy w Duchu Świętym z Bydgoszczy i wspólnot: „Przymierze” i „Ogród Chwały”. Zapraszamy serdecznie na to szczególne wydarzenie w naszej parafii wszystkich, a szczególnie ludzi młodych i przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Przyjdź, oddaj Bogu chwałę, Jezus pragnie cię uzdrowić duchowo, otwórz się na Jego łaskę i działanie.
    Jednocześnie zachęcamy do przystąpienia do powstającej w naszej parafii Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Wtorkowe modlitwy będą wprowadzeniem do zawiązania takiej grupy.
  8. Pamiętamy, że p. Haliniak z naszą scholą nagrali płytę „Nie ma takiego jak Jezus”. Pieniądze ze sprzedaży tej płyty przeznaczone były na zakup nagłośnienia dla scholi. Z ofiarowanych pieniędzy zakupiono sprzęt za łączną kwotę 4.600 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy za tę piękna inicjatywę p. Haliniak i scholii oraz ofiarodawcom, którzy nabyli płytę - Serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej – trasa z Torunia-Czerniewic do włocławskiej tamy na Wiśle – rozpoczęcie Mszą św. w kościele Matki Bożej Łaskawej w Toruniu-Czerniewicach w piątek, 23 marca o godz. 19.00.
  10. Dziękujemy bardzo za ofiary złożone na kolektę specjalną w ubiegłą niedzielę – Bóg zapłać. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.