Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową.

Niedziela, 25 Marzec 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową.

1. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień, od uobecnienia wydarzeń związanych z uroczystym wjazdem Jezusa do Jerozolimy, ale również wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej.
  2. Szczególnym czasem w Wielkim Tygodniu będzie Triduum Paschalne, w czasie którego będziemy przeżywali wydarzenia zbawcze Jezusa Chrystusa związane z Ostatnią Wieczerzą, Męką i śmiercią Pańską oraz Zmartwychwstaniem.

WIELKI CZWARTEK – o godz. 10.00 Msza św. Krzyżma w Katedrze śś. Janów w Toruniu. Ksiądz biskup poświęci oleje, które będą używane przez cały rok do posługi sakramentalnej. Podczas tej Mszy św. także kapłani odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie. W czwartek wieczorem w naszej parafii Msza Ostatniej Wieczerzy. Obrzędy zakończy procesja z Najświętszym Sakramentem do kaplicy adoracji zwanej „Ciemnicą”. W tym dniu świętujemy ustanowienie sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii.

WIELKI PIĄTEK – dzień Męki Pańskiej. Tego wieczoru czytany jest opis Męki według św. Jana i odbywa się adoracja Krzyża. Nie sprawuje się w tym dniu Mszy św. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTA – Nabożeństwo Wigilii Paschalnej nawiązuje do liturgii Kościoła w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. Przynosimy na nie świece, najlepiej od swojego chrztu. Ta modlitwa oczekiwania na Zmartwychwstanie rozpoczyna się poświęceniem ognia przed świątynią i zapaleniem od niego paschału. Po procesyjnym wniesieniu światła do kościoła, ma miejsce liturgia Słowa, liturgia Chrzcielna z odnowieniem naszych przyrzeczeń chrztu św. i uroczysta Eucharystia.

WSZYSTKIE OBRZĘDY TRIDUUM PASCHALNEGO – W CZWARTEK, W PIĄTEK I W SOBOTĘ ROZPOCZYNAJĄ SIĘ O GODZ. 18.00 I MAJĄ MIEJSCE TYLKO W BOLUMINKU.

3. Okazja do spowiedzi św. dla tych, którzy z ważnych przyczyn nie mogli skorzystać wcześniej – w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę przed obrzędami w godz. 17.15 – 17.45.
  4. Chorych odwiedzimy w Wielki Wtorek. Ksiądz Proboszcz w stałych godzinach. Ks. Wikariusz od godz. 13.00. Prosimy zgłaszać chętnych chorych prócz tych, których odwiedzamy co miesiąc.
  5. W Wielką Sobotę odbywa się tradycyjnie święcenie pokarmóww Dąbrowie o godz. 11.00 i 16.00;  w Boluminku o godz. 11.30 i 16.30.
  6. Rezurekcja to wyjście do otaczającego nas świata, po to, aby mu ogłosić, że Chrystus Zmartwychwstał. Msza rezurekcyjna w Boluminku w najbliższą niedzielę o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. o godz. 9.30 w Dąbrowie i godz. 11.00 w Boluminku. W II Święto Msze św. jak w każdą niedzielę – kolekta w to święto przeznaczona jest na utrzymanie katedry w Toruniu.
  7. Prosimy o przynoszenie kwiatów do Grobu Pańskiego oprócz tych, które zakupimy z ofiar składanych na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i przez innych ofiarodawców. Pamiętajmy także o naszych zmarłych przez modlitwę, uporządkowanie grobów i zapalenie zniczy.
  8. Kończymy akcję Caritas Diecezji Toruńskiej w formie Skarbonki Wielkopostnej. Dzieci i młodzież przynoszą swoje skarbonki na katechezę do środy w tym tygodniu.
  9. Dzisiaj po Mszach św. przy wyjściu ze świątyni otrzymamy najnowszego numer naszej Parafialnej Gazetki, która została wydana z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  10. Dzisiaj także autokarowy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Fordońskiej Doliny Śmierci na godz. 16.00. Wyjazd autokaru z Boluminka sprzed kościoła o godz. 14.15, a z Dąbrowy, z parkingu z przed szkoły o godz. 14.20. Jeszcze można się zapisać, do czego serdecznie zachęcamy.
  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Józefa Janika i śp. Marcelego Szwajkowskiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.
  12. Sakramentalny związek małżeński maja zamiar zawrzeć:

- Łukasz Malich, st. wolnego, zam. w Koronowie

Oliwia Kunk, st. wolnego, zam. w Dąbrowie Chełmińskiej, zapowiedzi I;

- Mirosław Zużydło, st. wolnego, zam. w Dąbrowie Chełmińskiej

Agnieszka Branicka, st. wolnego, zam. Błoto 39, zapowiedzi I.