Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 05 Sierpień 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą

1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który poświęcony jest Maryi. Tym samym pielgrzymi zmierzają do tronu naszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie. Niech i dla nas będzie to okazja do ożywienia relacji z Matką Bożą.
  2. Wczoraj, z Torunia wyruszyła nasza diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę, w której biorą też udział nasi Parafianie. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i wyrzeczeniami.
  3. Sierpień to także miesiąc abstynencji, dlatego zachęcamy do podjęcia apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymania się od spożywania alkoholu.
  4. W poniedziałek przypada święto Przemienienia Pańskiego. W liturgii wspominać będziemy również: w środę św. Dominika; w czwartek św. Teresę Benedyktę od Krzyża; w piątek św. Wawrzyńca, a w sobotę św. Klarę.
  5. 15 sierpnia będziemy radować się odpustem w Dąbrowie. Tego dnia kazania na Mszach św. wygłosi ks. Arkadiusz Relidziński, wikariusz parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Toruniu. Suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Arkadiusza o godz. 11.30 w Dąbrowie, a pozostałe Msze św. o godz. 7.30 w Dąbrowie i o godz. 9.00 w Boluminku.
  6. W przyszłą niedzielę odpust w Kijewie Królewskim – suma o godz. 12.00.
  7. W ostatni tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesławę Hańczyk. Polećmy ją Bogu w naszych modlitwach.
  8. Wszystkim gościom, przeżywającym wakacje i urlopy życzymy udanego wypoczynku, a pracującym i rolnikom życzymy siły i bezpiecznej pracy.