Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 16 Wrzesień 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami pytanie: Za kogo uważamy Jezusa Chrystusa? Jak to można zauważyć z odpowiedzi św. Piotra, nie wystarczy tylko odpowiedzieć teoretycznie, ale potrzeba swoją odpowiedź potwierdzić życiem. I do tego zachęca nas Chrystus.
  2. We wtorek, 18 września święto Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W tym roku, który jest poświęcony pamięci tego świętego młodzieńca, szczególnie przeżyjmy to święto wraz z dziećmi i młodzieżą.
  3. W piątek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  4. Dzisiaj, jako że przeżywamy 16 dzień miesiąca, zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00 do Dąbrowy.
  5. Dziękujemy bardzo za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na kolektę specjalną. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest dla Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
  6. Jutro żegnać będziemy wieloletniego, bardzo zasłużonego kościelnego śp. Stanisława Ostrowskiego, pogrzeb o godz. 12.00.
  7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  8. W sobotę, 22 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.30 do Dąbrowy i na modlitwę uwielbienia i dziękczynienia. Będzie to zarazem inauguracja nowego roku formacji w naszej wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym. Wszystkich serdecznie zapraszamy do modlitwy.
  9. W przyszłą niedzielę, 29 września odpust ku czci św. Michała Archanioła w Grzybnie, suma o godz. 12.00.