Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 14 Październik 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą

1. Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć zbawienie? To pytanie powinno nam nieustannie towarzyszyć. Ważne jednak jest, aby nie było to tylko pytanie retoryczne, ale abyśmy wskazania Jezusa potraktowali poważnie i zrealizowali je na co dzień w naszym życiu.
  2. Dziś w Kościele w Polsce przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Tradycyjnie jak co roku przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na stypendia dla biednej, a uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać za ofiary.
  3. Dzisiaj również przeżywamy Dzień Nauczyciela. Polećmy Bogu w tym dniu naszych pedagogów. Módlmy się o siłę i moc, a także potrzebne łaski Boże w ich trudnej i odpowiedzialnej pracy nad kształtowaniem młodego pokolenia, a dla tych, których już nie ma wśród nas o radość nieba.
  4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Teresę od Jezusa; we wtorek – św. Jadwigę Śląską; w środę – św. Ignacego Antiocheńskiego; w czwartek – św. Łukasza Ewangelistę, patrona służby zdrowia; w sobotę – św. Jana Kantego.
  5. Następna niedziela jest obchodzona jako Niedziela Misyjna. Kolekta przeznaczona jest na cele misyjne. Dzisiaj kolekta specjalna przeznaczona na cele remontowe naszych kościołów.
  6. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami oraz dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Martę Ziółkowską. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.
  8. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych i do odmawiania różańca indywidualnego, a jeszcze lepiej w rodzinie.
  9. W przyszłą niedzielę wybory do Samorządów. Nasz udział w tych wyborach jest naszym obowiązkiem obywatelskim i patriotycznym. Korzystamy w ten sposób z osiągniętej demokracji i ją umacniamy. Zechciejmy przez udział w wyborach wziąć odpowiedzialnie w swoje ręce losy naszej małej Ojczyzny.