Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 21 Październik 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą

1. Domagamy się od Jezusa Chrystusa, abyśmy byli wielcy w oczach świata, często zapominając, że spełnienie tej prośby doprowadzić nas może do bólu i cierpienia. Niezależnie od tego, czy będziemy docenieni przez świat, jeżeli będziemy szli za Chrystusem, zbawienie stanie się naszym udziałem. Czy jednak jesteśmy gotowi przyjąć Boży plan zbawienia?
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele Katolickim. W naszych modlitwach polecajmy sprawę misji. Kolekta z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na wsparcie misji katolickich.
  3. W liturgii w poniedziałek przypada uroczystość Świętego Jana Pawła II, w kolejną rocznicę objęcia przez niego urzędu Biskupa Rzymu.
  4. W następną niedzielę przeżywamy uroczystość konsekracji kościoła własnego, czyli naszego kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Odpowiedzmy czynem niosąc pomoc naszym siostrom i braciom. W tym dniu będzie można włączyć się w zbiórkę pieniędzy do puszek, w pisanie kartek ze wsparciem i wersetami Pisma św. do cierpiących, podpisanie petycji o uwolnienie więzionych chrześcijan, modlitwę (szczególnie po Mszy św. o godz. 10.30) oraz w obejrzenie przed Mszą św. o godz. 10.30 projekcji filmu i wysłuchanie informacji.
  6. Wczoraj w Czarżu miała miejsce kongregacja dekanalna, a więc zebranie wszystkich kapłanów dekanatu pod przewodnictwem dziekana dla omówienia zagadnień duszpasterskich. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. za zmarłych kapłanów, a następnie duszpasterze zdali sprawozdania z pełnionych funkcji w dekanacie.
  7. Spotkanie z rodzicami oraz dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. po Mszy św. dzisiaj o godz. 12.00.
  8. We czwartek zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne spotkanie Grupy Odnowy w Duchu Świętym o godz. 18.20 do salki parafialnej w Boluminku.
  9. Wszystkich ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie formacyjne w przyszłą sobotę na godz. 11.00 do salki parafialnej. Bardzo prosimy, aby wszyscy byli obecni. Jednocześnie będą naszą wielką radością nowi ministranci i lektorzy, dlatego serdecznie zapraszamy na to spotkanie także nowych chłopców, którzy pragną służyć przy ołtarzu Pana Jezusa.
  10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Władysławy Brąszkiewicz. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.