Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 04 Listopad 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę Zwykłą

1. Każda niedziela, którą świętujemy we wspólnocie Kościoła, jest dniem triumfu i zwycięstwa życia nad śmiercią. Dla narodu polskiego data 11 listopada, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę, jest szczególna, gdyż cieszyć się będziemy triumfem odzyskania niepodległości Ojczyzny. Wielu synów i córek Polski poświęciło sprawie wolności swoje talenty, siły i wytężoną pracę. Wielu zapłaciło najwyższą cenę, przelewając krew oraz oddając życie w kolejnych powstaniach i na różnych frontach wojennych. Wszystkie te wysiłki nasi ojcowie opierali na nadziei płynącej z głębokiej wiary w pomoc Boga, która jest Panem dziejów ludzi i narodów. W naszej parafii Msza św. patriotyczna w intencji Ojczyzny, a także w intencji poległych i pomordowanych zostanie odprawiona w Dąbrowie o godz. 10.30, po której procesyjne przejście pod pomnik i końcowe modlitwy. W przyszłą niedzielę Msza św. w Boluminku z godz. 12.00 przeniesiona jest na godz. 13.00. Natomiast w piątek zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci, młodzieży i całej społeczności naszej szkoły w Dąbrowie o godz. 9.30 dla uczczenia odzyskania Niepodległości i z okazji 10-lecia nadania imienia Patrona szkole. Na tę Mszę św. zapraszamy również rodziców i wszystkich chętnych.
  2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w piątek – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w sobotę – św. Leona Wielkiego, papieża.
  3. Zachęcamy do składania ofiar na wypominki, jednocześnie prosząc, by uczynić to do końca listopada.
  4. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na spłacenie naszego udziału w remoncie wieży kościoła w Dąbrowie.
  5. Serdecznie zachęcamy do zamawiania Mszy św. za naszych bliskich zmarłych, a także w intencjach dziękczynnych i błagalnych. W najbliższych dniach są jeszcze wolne intencje.
  6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Heleny Barczyńskiej. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.
  7. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować p. Teresie Muchewicz za wieloletnią pracę jako katechetki z racji przejścia na emeryturę życząc Jej wspaniałego i zasłużonego odpoczynku.