Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę zwykłą.

Niedziela, 27 Styczeń 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę zwykłą.

1. W wielu naszych parafiach została już zakończona wizyta duszpasterska, a w niektórych dobiega końca. Kolęda jest podsumowaniem minionego roku i wejściem w nową rzeczywistość. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za spotkania kolędowe w naszej parafii. Dziękujemy za życzliwe i otwarte przyjęcie, wspólną modlitwę, szczere rozmowy i cenne sugestie duszpasterskie, a także za założone ofiary na cele remontowe naszych kościołów. Serdeczne Bóg zapłać.

Życzymy wszelkiej pomyślności na następny rok. Szczęść Boże.

Zachęcamy do modlitwy za wszystkich z naszej wspólnoty przeżywających jakieś problemy czy trudności i w miarę możliwości służenia im z pomocą.

2. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i I sobotę miesiąca. W sobotę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Uobecniamy w tym dniu wydarzenia związane z przyniesieniem do świątyni Jerozolimskiej Dzieciątka Jezus i ofiarowania Go Bogu. Tradycyjnie przychodzimy na Mszę św. z gromnicami, które w czasie liturgii będą poświęcone. Z tym świętem związany jest dzień życia konsekrowanego. Tego dnia odbędzie się zbiórka dla Sióstr Karmelitanek w Łasinie. Msze św. o godz. 16.00 w Boluminku, o godz. 17.30 w Dąbrowie oraz dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 w Boluminku. Jako, że jest to I sobota miesiąca, odwiedzimy chorych. Natomiast w piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. Pół godziny przed Mszami św. okazja do spowiedzi św.

3. 3 lutego, w tym roku w niedzielę, przypada wspomnienie św. Błażeja, patrona chorób gardła. Na Mszach św. udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo.

4. Od jutra Msze św. w zwykły dzień na powrót popołudniu o godz. 16.00 i 17.30.

5. Wszystkich rodziców ministrantów, lektorów i dzieci oraz młodzieży z naszej scholi zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Bardzo prosimy o obecność.

6. Dzisiaj liturgię Mszy św. o godz. 12.00 ubogaci swoim śpiewem znana nam „Grupa Moich Przyjaciół” z członkami z naszej parafii – p. Dominiką Syrocką z Wałdowa i p. Staszkiem Kryszewskim z Otowic.

7. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, w ramach formacji i comiesięcznych spotkań, będzie uczestniczyć w kursie Eureka, który odbędzie się w dniach 9 – 10 luty w naszej szkole, a który poprowadzi wspólnota ewangelizacyjna z Bydgoszczy wraz ze swoim duszpasterzem. Więcej szczegółów podamy w najbliższym czasie.

8. Rozbieranie choinek, żłóbków i sprzątanie kościołów w piątek, 1 lutego o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy do pomocy.