1. Żydzi przez 40 lat szli z Egiptu do Ziemi Obiecanej, Jezus 40 dni pościł na pustyni; i nam dany jest 40- dniowy post, aby przemienić swoje życie i pójść za Chrystusem.
  2. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje szatana, który kusi Jezusa. Pokusom podlegamy również my, dlatego potrzeba nam oczyszczenia z grzechów w sakramencie pokuty i pojednania.
  3. Już od początku Wielkiego Postu przygotowujemy się do spowiedzi. Pomocą niech nam będą warunki sakramentu pokuty: rachunek sumienia, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, szczera spowiedź, zadośćuczynienie Panu Bogu i ludziom.
  4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich żali i Drogi krzyżowej.
  5. Od dzisiaj przeżywamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Na każdej mszy św. nauka rekolekcyjna. Od jutra do środy rekolekcje dla dzieci i młodzieży o 800, 1030 i 1300 . Dorośli popołudniu o 1600 w Boluminku, o 17 30 w Dąbrowie Chełmińskiej. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania szczególnie zaproszona jest na specjalne spotkanie po mszy o godz. 1200 w Boluminku.
  6. Od 8 marca w polskich kinach można oglądać film „Największy dar”. Jest to najbardziej oczekiwany film z katolickimi wartościami ostatnich lat. Jego dystrybucja odbywa się już w 40 krajach świata. W tej hiszpańsko – polskiej produkcji zobaczymy najbardziej nieprawdopodobne i po ludzku niemożliwe historie pojednania i przebaczenia. „Największy dar” to ogromna dawka wzruszenia, ciepłych emocji i … duża porcja humoru. To film z gatunku tych, które naprawdę potrafią zmienić życie. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina.
  7. Katolickie Liceum i Szkoła Podstawowa Księży Pallotynów w Chełmnie przyjmują zapisy uczniów na nowy rok szkolny 2019/2020 i zapraszają  wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty Szkoły w niedzielę 17 marca br. Od godziny 900 do 1400. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i ulotkach dostępnych przy wyjściu ze świątyni.
  8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Mateusz Pasek, st. wolnego, zam. w Dąbrowie Chełmińskiej i Martyna Bączkowska, st. wolnego, zam. w Bydgoszczy.
Zapowiedź II.

Henryk Zieliński, wdowiec, zam. w Dąbrowie Chełmińskiej, Krystyna Lisek, wdowa, zam. w Dąbrowie Chełmińskiej.
Zapowiedź I.

Krzysztof Piotrowski, st. wolnego, zam. w Wałdowie Królewskim, Agnieszka Dynkowska, st. wolnego, zam. w Kokocku. Zapowiedź I.