1. Ciągle narzekamy na trudne czasy, na wydarzenia, z którymi nie możemy sobie poradzić. Rzadko jednak na tyle ufamy Bogu, aby mieć w sobie wiarę, że wesprze nas w rozwiązywaniu problemów, które przeszkadzają nam w osiągnieciu zbawienia. Właśnie taką pomoc okazał Bóg Apostołom, przygotowując ich w czasie Przemienienia Pańskiego na górze Tabor do ukrzyżowania Jezusa Chrystusa.

2. Przemienienie na górze Tabor jest dobrym momentem, aby zadać sobie pytanie: czy ja przemieniam swoje życie?

3. Przemienienie także w moim życiu może nastąpić przez sakrament pokuty i pojednania, o ile się dobrze do niego przygotuję i żarliwie spełnię zadośćuczynienie za popełnione grzechy.

4. Okres Wielkiego Postu to czas nabożeństw pasyjnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zapraszamy w naszej parafii w piątki o godz. 16.00 w Boluminku i o godz. 17.30 w Dąbrowie. Kolekta z Drogi Krzyżowej przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego. Coraz częściej możemy skorzystać z organizowanych w różnych miejscach misteriów męki Pańskiej.

5. We wtorek, 19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

6. Przeżyliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Życzymy sobie nawzajem owocnego ich działania w naszym życiu. Bardzo serdecznie dziękujemy gronu pedagogicznemu za włączenie się w organizowanie rekolekcji dzieci i młodzieży. Dziękujemy serdecznie dyrekcji szkoły za zorganizowanie posiłków dla naszej scholi. Scholi zaś dziękujemy za piękne włączenie się w przeprowadzenie i przeżycie naszych rekolekcji. Składamy z serca płynące podziękowania Ojcu Rekolekcjoniście księdzu proboszczowi Łukaszowi Skarżyńskiemu, który prowadził w naszej wspólnocie te szczególne dni odnowy naszego ducha. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Kartki do spowiedzi św. można odbierać w stałych punktach, w tych samych, w których pobieraliśmy opłatki.

8. Rodziców oraz dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na mierzenie szatek w najbliższy piątek 22 marca po Mszy św. i Drodze Krzyżowej w Dąbrowie o godz. 17.30.

9. Można jeszcze odbierać karty wyjazdu wakacyjnego scholi i ministrantów. Natomiast składać je można u ks. Bartosza najpóźniej do przyszłej niedzieli 22 marca.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Fiałkowską. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.

11. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Henryk Zieliński, wdowiec, zam. Dąbrowa Chełmińska i Krystyna Lisek, wdowa, zam. Dąbrowa Chełmińska - zapowiedzi II oraz Krzysztof Piotrowski, st. wolnego, zam. Wałdowo Królewskie i Agnieszka Dynkowska, st. wolnego zam. Kokocko – zapowiedzi II.