1. Chrystus wędrując przez Ziemię Świętą nawoływał do nawrócenia, do przemiany własnego serca. Nawrócenie jest nam potrzebne do tego, abyśmy mogli przyjąć dar męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa oraz potrafili go wykorzystać.

2. Kościół pomaga nam w tym względzie organizując posługę sakramentalną, a w czasie Wielkiego Postu również rekolekcje, które niedawno w naszej parafii przeżywaliśmy. Zechciejmy w tym czasie pokuty i umartwienia z tych przeżyć owocnie skorzystać.

3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątek na Drogę Krzyżową i w niedziele przed Mszami św. na Gorzkie Żale. Natomiast w najbliższy piątek, 29 marca, zapraszamy na wyjątkową Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Początek Mszą św. o godz. 17.30 w Dąbrowie, po czym udamy się procesyjnie do Boluminka ulicami: Bydgoską, Młyńską, Rzemieślniczą, Ptasią, Strażacką… Pragniemy m. in. w taki sposób podziękować Panu Bogu za to, że 20 lat temu mogliśmy gościć w naszej diecezji Świętego Jana Pawła II, który w czasie nabożeństwa czerwcowego na toruńskim lotnisku beatyfikował naszego Ziomka z Chełmży Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Teksty rozważań poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej oparte zostaną na słowach zawartych w pamiętniku Błogosławionego Kapłana. Serdecznie wszystkich zapraszamy na to specjalne nabożeństwo i prosimy o zabranie ze sobą świec. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 w Boluminku.

4. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a jednocześnie rocznica utworzenia naszej Toruńskiej Diecezji i nominacji pierwszego biskupa toruńskiego. Polecajmy Bogu całą naszą diecezję i księży biskupów.

5. Kartki do spowiedzi św. można odbierać w stałych punktach, w tych samych, w których pobieraliśmy opłatki.

6. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Karol Andrzej Nowicki, st. wolnego, zam. Unisław

Justyna Bielecka, st. wolnego, zam. Unisław / zapowiedzi I