Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu.

Niedziela, 24 Marzec 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu.

1. Chrystus wędrując przez Ziemię Świętą nawoływał do nawrócenia, do przemiany własnego serca. Nawrócenie jest nam potrzebne do tego, abyśmy mogli przyjąć dar męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa oraz potrafili go wykorzystać.

2. Kościół pomaga nam w tym względzie organizując posługę sakramentalną, a w czasie Wielkiego Postu również rekolekcje, które niedawno w naszej parafii przeżywaliśmy. Zechciejmy w tym czasie pokuty i umartwienia z tych przeżyć owocnie skorzystać.

3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątek na Drogę Krzyżową i w niedziele przed Mszami św. na Gorzkie Żale. Natomiast w najbliższy piątek, 29 marca, zapraszamy na wyjątkową Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Początek Mszą św. o godz. 17.30 w Dąbrowie, po czym udamy się procesyjnie do Boluminka ulicami: Bydgoską, Młyńską, Rzemieślniczą, Ptasią, Strażacką… Pragniemy m. in. w taki sposób podziękować Panu Bogu za to, że 20 lat temu mogliśmy gościć w naszej diecezji Świętego Jana Pawła II, który w czasie nabożeństwa czerwcowego na toruńskim lotnisku beatyfikował naszego Ziomka z Chełmży Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Teksty rozważań poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej oparte zostaną na słowach zawartych w pamiętniku Błogosławionego Kapłana. Serdecznie wszystkich zapraszamy na to specjalne nabożeństwo i prosimy o zabranie ze sobą świec. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 w Boluminku.

4. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a jednocześnie rocznica utworzenia naszej Toruńskiej Diecezji i nominacji pierwszego biskupa toruńskiego. Polecajmy Bogu całą naszą diecezję i księży biskupów.

5. Kartki do spowiedzi św. można odbierać w stałych punktach, w tych samych, w których pobieraliśmy opłatki.

6. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Karol Andrzej Nowicki, st. wolnego, zam. Unisław

Justyna Bielecka, st. wolnego, zam. Unisław / zapowiedzi I