1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Boga Ojca, który niezależnie od okoliczności ciągle nas kocha i przebacza nam nasze grzechy. Obraz miłującego Ojca pobudza nas do dobrego przygotowania się do sakramentu pokuty i pojednania.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W sobotę odwiedzimy chorych.

3. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w ostatni piątek w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Szczególnie dziękujemy panu Sławomirowi Kurzyńskiemu za wykonanie pięknego, dużego krzyża, który poszczególne grupy niosły w czasie nabożeństwa – serdeczne Bóg zapłać za włożoną pracę, siły i serce. Dziękujemy bardzo policji i braci strażackiej z Dąbrowy Chełmińskiej i Wałdowa za czuwanie

nad bezpieczeństwem i wszelką pomoc. Bóg zapłać naszej scholi za uświetnienie Eucharystii, Liturgicznej Służbie Ołtarza i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania za pomoc w przeprowadzeniu nabożeństwa. Każdemu, kto w najmniejszym stopniu włączył się w przygotowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, w czasie których będziemy rozważali tajemnice Męki Pańskiej.

5. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Karol Andrzej Nowicki, st. wolnego, zam. Unisław

Justyna Bielecka, st. wolnego, zam. Unisław / zapowiedzi II