1. Człowiekowi łatwo przychodzi pokazywać grzechy innych, aby w ten sposób ukazać się w lepszym świetle. Taką mentalność prezentowali również rozmówcy Pana Jezusa w dzisiejszej Ewangelii. Chrystus jednak przyszedł zbawić wszystkich ludzi, a zwłaszcza tych, którzy się źle mają.

2. Okres Wielkiego Postu to czas krytycznego spojrzenia przede wszystkim na siebie po to, aby wykorzystując dane nam przez Kościół narzędzia, takie jak: rekolekcje, spowiedź, nabożeństwa pasyjne, przemieniać swoje życie.

3. Uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych: Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale, spróbujmy uświadomić sobie, jak wielka jest miłość Boga, który decyduje się na wydanie swojego Syna na śmierć męczeńską, abyśmy mogli otrzymać zbawienie.

4. W wielu miejscach odbywają się Misteria pasyjne, znajdźmy czas na to, żeby wybrać się na takie Misterium i wykorzystać czas, jaki Pan Bóg nam daje.

5. Kartki do spowiedzi św. można odbierać w stałych punktach, w tych samych, w których pobieraliśmy opłatki. Wyjątkowo w Dąbrowie kartki odbieramy w zakrystii w godz. 9.00 do 11.00  i od 17.00 do Mszy św.

6. Spowiedź św. przygotowująca nas do przeżycia Świąt Wielkanocnych w naszej parafii będzie miała miejsce w najbliższą sobotę, 13 kwietnia w godzinach od 9.00 do 9.30 i od 17.00 do 17.30 zarówno w Boluminku, jak i w Dąbrowie. Msza św. wieczorem po spowiedzi św. o godz. 17.30 także w Boluminku i w Dąbrowie. W sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 19.00 w Boluminku. Skorzystajmy z tego czasu łaski i przygotujmy nasze serca
do największych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa, od której rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Rozpoczniemy ją od procesji z palmami, która przypomni nam uroczysty wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy.

8. Za tydzień, w Niedzielę Palmową serdecznie zapraszamy, aby przed Mszami św. nabywać palmy, które przygotowują Ministranci, Lektorzy i Schola. Kupując nasze palmy, wspieramy finansowo nasze dzieci i młodzież w wyjeździe wakacyjnym m. in. do Krakowa. Częstochowy czy Wadowic. Serdecznie zapraszamy do nabycia pięknych palm wielkanocnych wykonanych przez najmłodszych i nasza młodzież. Jednocześnie zapraszamy Ministrantów, Lektorów i oraz starsze dziewczynki ze scholi w sobotę na godz. 10.00 do salki parafialnej na dalsze przygotowanie palm.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na cele misyjne.

10. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Bartosz Kościelski, st. wolnego, zam. Skłudzewo

Anna Deroń, st. wolnego, zam. Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi I