1. Chrystus przychodzi do swoich uczniów, aby utwierdzić ich wiarę, ożywić miłość i wlać nadzieję w ich serca. Dlatego przekazuje im dar pokoju, a jednocześnie wykorzystując niedowiarstwo Tomasza potwierdza wobec nich swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie.

2. Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii słowa i objawień św. Faustyny Kowalskiej została nazwana niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty.

3. Warto zadać sobie pytanie, czy już wypełniłem obowiązek spowiedzi wielkanocnej i czy pomogłem innym ten obowiązek wypełnić. Ponieważ człowiek może żyć w pokoju Bożym tylko wtedy, gdy doświadczy Bożego Miłosierdzia.

4. Dzisiaj w naszej parafii odpust ku czci św. Wojciecha. Suma odpustowa o godz. 12.00.

5. 1-go maja wspominamy św. Józefa Rzemieślnika. Msze św. jak w dzień powszedni. W Trzebczyku odpust. Suma o godz. 12.00.

6. 3-go maja, w piątek, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. jak w niedzielę.

7. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które u nas odprawiane będą w łączności z Mszami świętymi.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. W piątek, w święto 3-go maja, spowiedź św. przed Mszami św. W sobotę odwiedzimy chorych.

9. Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. rozpoczniemy od przyszłego poniedziałku, czyli od 6 maja, o godz. 18.00 w Boluminku. W poniedziałek 29 kwietnia po Mszy św. w Dąbrowie odbiór szatek.

10. W przyszłą niedzielę spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku.

11. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Lecha Gackowskiego, który mieszkał w Niemczech. polećmy go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

12. W sobotę, 4 maja, Gminne obchody Dnia Strażaka w 90-lecie OSP w Czarżu. O godz. 16.00 Msza św., a o godz. 17.00 część oficjalna na sali OSP w Czarżu.

13. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Cezary Syrocki, st. wolnego, zam. Dąbrowa Chełmińska

Klaudia Kaska, st. wolnego, zam. Trzeciewiec / zapowiedzi II