Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę Zwykłą – 14. 07. 2019 r.

Niedziela, 14 Lipiec 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę Zwykłą – 14. 07. 2019 r.

1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam o najważniejszym z praw Bożych, o przykazaniu miłości. Wielokrotnie uświadamiamy sobie konsekwencje tego prawa w naszych rodzinach i wśród najbliższych. Przypomnienie tego prawa w czasie wakacji niech nas zmobilizuje, abyśmy to prawo realizowali nie tylko wśród najbliższych, ale również i wśród tych, których spotykamy na wakacyjnym szlaku.

2. Pamiętajmy o tym, abyśmy w czasie wakacji , podziwiając Pana Boga w rzeczach stworzonych, nie zapomnieli o spotkaniu z Nim w modlitwie i o udziale we mszy niedzielnej i świątecznej.

3. W wielu miejscach organizowane są pielgrzymki do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Może warto podjąć trud pielgrzymkowy, po to, aby wykorzystać ten czas do dzielenia się Bożym przykazaniem miłości.

4. Zachęcajmy się również do pogłębiania wiary i wiedzy religijnej poprzez lekturę książek i prasy katolickiej.

5. W tym tygodniu w liturgii przypadają : w poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury; we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej); w sobotę – wspomnienie św. Czesława.

6. We wtorek, 16 lipca zapraszamy na Apel Jasnogórski na godz. 21.00 do Dąbrowy.

7. W dniach 19-20 lipca br. na terenie przy scenie plenerowej CKK JORDANKI odbywać się będzie kolejna edycja Festiwalu SONG OF SONGS. Wystąpią znakomici artyści: Magda Anioł, Monika Kuszyńska, Natalia Niemen, Darek Malejonek, Adam Strug, Rodzina Pospieszalskich , 2Tm 2,3. Koncerty festiwalowe rozpoczynają się o godzinie 18.00.

W sobotę, 20 lipca o godzinie 12.00 w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny odbędzie się tradycyjna, uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. biskupa Józefa Szamockiego.
Szczegóły na plakacie oraz stronie internetowej: http://songofsongs.pl/ Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY!

8. W dniach 4- 12 sierpnia 2019 r. rusza 41. Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki  „W mocy Bożego Ducha”.
Więcej informacji o możliwości udziału w pielgrzymce na stronie internetowej: http://pielgrzymka.diecezjatorun.pl.

9. Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno – Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno – pedagogicznej, a także kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjno – Opiekuńczego w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu przy Pl. Bł. ks. Frelichowskiego 1, dane kontaktowe można znaleźć na plakacie oraz stronie internetowej: http://doao-torun.pl/

10. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Krystian Tuski, st. wolnego, zam. w Wałdowie Królewskim i Justyna Słomińska, st. wolnego, zam. w Bydgoszczy. Zapowiedź II.

Mikołaj Szotowicz, st. wolnego, zam. w  Czarżu i Klaudia Osińska, zam. w Skłudzewie. Zapowiedź I