Ogłoszenia parafialne na XVI Niedziele zwykłą

Niedziela, 21 Lipiec 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XVI Niedziele zwykłą

1. Człowiek wierzący wypatruje Boga. Nie zawsze jednak przychodzący do nas Bóg jest taki, jak Go sobie wyobraziliśmy. Tak było w przypadku Abrahama i w życiu Marty, która znała przecież Jezusa, a potraktowała Go jako przypadkowego przechodnia. Wędrując przez życie spróbujmy zauważyć przychodzącego Chrystusa.

2. Świetną okazją do zauważenia Jezusa działającego w ludziach są odpusty parafialne, w których Kościół przybliża nam Najświętszą Maryję Pannę i świętych. Odpust przypomina nam, że dobre spotkanie z Bogiem zakłada przemianę własnego serca, a więc spowiedź św. i Komunię św. W naszej parafii przeżywać będziemy odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia w Dąbrowie - suma o godz. 11.30. Spowiedź św. 14 sierpnia od godz. 17.00 do 17.30.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: święto św. Marii Magdaleny, święto św. Brygidy, wspomnienie św. Kingi, święto św. Jakuba, wspomnienie św. Krzysztofa i wspomnienie świętych Joachima i Anny.

4. Wspomnienie św. Krzysztofa jest dobrą okazją do włączenia się w zbiórkę na pojazdy mechaniczne dla misjonarzy, przy okazji poświęcenia pojazdów, które będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św.

5. W dniach 4-12 sierpnia rusza 41 Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. Serdecznie zachęcamy do udziału. Bliższe informacje w zakrystii naszych kościołów lub na stronie internetowej.

6. Biuro parafialne czynne jest po wieczornych Mszach św.

7. Dziękujemy bardzo p. Adamowi Wołochowi za zamontowanie na naszym cmentarzu stanowiska na sprzęt porządkowy oraz p. Andrzejowi Niciejewskiemu za inicjatywę i realizację. Serdeczne Bóg zapłać!

8. Cieszymy się z naszych wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży, które w tym roku udało się zorganizować do Zakopanego i do Gdyni. Dziękujemy bardzo opiekunom za ofiarną służbę i bezinteresowne poświęcenie czasu młodym naszej parafii i nie tylko, a więc, p. Danucie Zielińskiej, p. Elżbiecie Nowak, p. Wioletcie Zega, p. Marcie Ladińskiej- Górko, p. Hannie Grath, za opiekę medyczną p. Magdalenie Człapie i panom kierowcom Andrzejowi Klarkowskiemu i Markowi Bieżuńskiemu. Serdeczne Bóg zapłać! Składamy także gorące podziękowania Urzędowi Gminy Dąbrowa Chełmińska i Dyrekcji Zespołu Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej.

9. Pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Jana Chruściela. Polećmy go Bożemu miłosierdziu w naszych modlitwach.

10. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Mikołaj Szotowicz, st. wolnego, zam. w Czarżu

Klaudia Osińska, st. wolnego, zam. w Skłudzewie / zapowiedzi II

Jacek Wojtuń, st. wolnego, zam. w Łasinie

Marta Góralska, st. wolnego, zam. w Dąbrowie / zapowiedzi I

11. Wszystkim życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego. Szczęść Boże!