1. Z racji 80-tej rocznicę wybuchu II wojny światowej zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 10.30 w Dąbrowie, podczas której będziemy modlić się za wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny. Po Eucharystii złożenie kwiatów i modlitwy przy pomniku poległych i pomordowanych. Z racji rocznicy, na prośbę Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, a za zgodą Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla, w całej diecezji zostaną uruchomione dzwony kościelne. Stanowić to będzie wyjątkową formę wspomnienia o ofiarach wojny i oddania hołdu żołnierzom, którzy z najwyższym poświeceniem bronili Ojczyzny.
  2. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Serdecznie zapraszamy jutro na godz. 9.00 (zmiana godziny) na inauguracyjną Mszę św. w kościele w Dąbrowie, podczas której poświęcimy także przybory szkolne najmłodszym uczniom. Zaproszenie kierujemy do dzieci, młodzieży, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców, którzy są pierwszymi wychowawcami.
  3. W tym tygodniu we wtorek wspominamy św. Grzegorza Wielkiego. Poza tym przypadają także pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z  odpowiednimi nabożeństwami. Zapraszamy szczególnie dzieci po Pierwszej Komunii św., które rozpoczynają dziewięć pierwszych piątków miesiąca, a także dzieci i młodzież rozpoczynający nowy rok szkolny. Spowiedź św. w piątek w Dąbrowie od godz. 17.00 do 17.30 i w Boluminku od godz. 18.30 do 19.00. W sobotę odwiedzimy chorych.
  4. W najbliższych dniach przeżywać będziemy bardzo ważne wydarzenie, bo przypada coroczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się  4 września (środa) Mszą św. o godz. 19.00 w Boluminku, a zakończy 5 września (czwartek) Mszą św. wyjątkowo o godz. 18.00 w Dąbrowie. Szczegółowy program adoracji wywieszony jest w gablotkach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Ważnym wydarzeniem będą również dożynki wiejskie – sołectwa Wałdowo Królewskie w dniu 7 września br. Rozpoczną się Mszą św. o godz. 14.00 w plenerze, przed remizą OSP w Wałdowie Królewskim.
  6. W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w intencjach naszych zmarłych, ale również warto pomyśleć o osobach żyjących,
    a ważnych dla nas oraz o intencjach dziękczynnych za łaski, którymi nas Bóg obdarza.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana śp. Marzenna Binkowska i śp. Józef Pilarski. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu w naszych modlitwach.