1. Chrystus w dzisiejszej ewangelii wskazuje co trzeba zrobić, aby zostać Jego uczniem: „Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za mną, ten nie może być moim uczniem”. Warto sobie odpowiedzieć, czy ten warunek spełniam?

2. Dzisiaj w wielu miejscach odbywają się odpusty z racji święta Narodzenia NMP, popularnie zwanego świętem Matki Bożej Siewnej. Z tym świętem związany jest obrzęd poświęcenia ziarna na nowy zasiew.

3. Dzisiaj parafia w Czarżu przeżywa właśnie odpust ku czci Narodzenia NMP – suma o godz. 12.00.

4. Zachęcamy rodziców, aby zainteresowali się również sprawami katechetycznymi swoich dzieci, nie tylko tych, które będą przystępowały do pierwszej spowiedzi  i Komunii św. czy bierzmowania, ale także wszystkich pozostałych. Obowiązkiem bowiem rodziców jest religijne wychowanie dzieci. Przypominamy również rodzicom, że właściwym miejscem przygotowania dzieci do sakramentów jest ich własna parafia.

5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

6. Dzisiaj spotkanie Rady Parafialnej – Ekonomicznej o godz. 17.00 w plebanii.

7. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w intencjach naszych zmarłych, ale także w rocznice sakramentu małżeństwa, z racji urodzin lub o potrzebne łaski dla nas czy naszych bliskich.

8. Wszystkich Lektorów, Ministrantów i Kandydatów oraz nowych chłopców chcących służyć przy ołtarzu, zapraszamy we wtorek 10 września do Dąbrowy na godz. 17.30 na Mszę św. i spotkanie formacyjne.

9. Dzisiaj kolekta specjalna.

10. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana śp. Henryk Pokorniecki. Polećmy go Bożemu miłosierdziu w naszych modlitwach.