1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli wskazuje nam na to, co najważniejsze w podjętej przez Chrystusa misji zbawienia człowieka, a mianowicie Chrystus przyszedł zbawić tych, którzy się źle mają, a więc do grzeszników. Tym bowiem, którzy nie zauważają w sobie słabości i grzechu, Chrystus nie jest potrzebny, bo jak im się wydaje, sami zapewnią sobie zbawienie. W tym tygodniu wspominamy św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy więc młodych ludzi na liturgię w środę, dla uczczenia swego patrona.
  2. Ponadto w tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Korneliusza i Cypriana, w piątek – św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chog Hasang i Towarzyszy, męczenników, a w sobotę – obchodzimy święto Mateusza Apostoła.
  3. Dziś w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  4. Młodzież pragnącą przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę, 22 września na godz. 12.00 na Mszę św. i spotkanie organizacyjne do Boluminka. Jednocześnie prosimy kandydatów o przyniesienie 10 zł. na indeksy. Natomiast rodziców dzieci, które pragną przygotować się do I Komunii św. w naszej parafii zapraszamy na Mszę św. i na spotkanie w niedzielę 29 września na godz. 12.00 do Boluminka.
  5. Jutro, w poniedziałek Apel Jasnogórski o godz. 21.00 w Dąbrowie.
  6. Dziękujemy bardzo za ofiary złożone na kolektę specjalną w ubiegłą niedzielę. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. W przyszłą niedzielę kolekta dla Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
  8. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana śp. Tadeusz Olszewski. Polećmy go Bożemu miłosierdziu w naszych modlitwach.
  9. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

- Paweł Frauczyk, st. wolnego, zam. w Starogrodzie

Justyna Kowalska, st. wolnego, zam. w Dąbrowie Chełmińskiej / zap. I

- Marek Andrzej Kozieł, st. wolnego zam. w Dąbrowie Chełmińskiej

Kinga Beata Szczęsna, st. wolnego, zam. w Dąbrowie Chełmińskiej / zap. I