1. Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami problem dotyczący funkcjonowania człowieka na styku bogactwa i ubóstwa. Warto zauważyć, że w rozumieniu biblijnym ubóstwo samo z siebie nie jest cnotą, ani bogactwo samo z siebie nie jest grzechem. Człowiek realizujący swoje powołanie życiowe do zbawienia powinien zauważyć, że Jezus Chrystus, będą bogaty, dla nas stał się ubogim, aby człowieka ubogacić swoim ubóstwem.

2. Skutkiem tego powinna być świadomość, że nie można służyć Bogu i światu. Komu więc służymy?

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali w poniedziałek – św. Ojca Pio, w piątek – św. Wincentego a Paulo, w sobotę – św. Wacława.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, a w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. i na spotkanie o godz. 12.00 rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5. Dzisiaj kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu, a w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na rzecz Caritas Diecezji Toruńskiej.

6. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Michała w Grzybnie – suma o godz. 12.00.

7. Można zgłaszać intencje mszalne na najbliższe dni.

8. Zespół Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej organizuje dla uczniów klas IV-VIII wycieczkę patriotyczną z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej „śladami wolności” w dniach 27 i 28 września br. Młodzież uda się do Gdyni i do Gdańska, koszt 120 zł. Zapraszamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu, a bliższe informacje w zakrystii u ks. Bartosza - zapisy tylko do jutra.

9. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Jacka Malinowskiego. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

10. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

- Paweł Franczyk, st. wolnego, zam. w Starogrodzie

Justyna Kowalska, st. wolnego, zam. w Dąbrowie Chełmińskiej / zap. II

 

- Marek Andrzej Kozieł, st. wolnego zam. w Dąbrowie Chełmińskiej

Kinga Beata Szczęsna, st. wolnego, zam. w Dąbrowie Chełmińskiej / zap. II

11. Bardzo prosimy o zapoznanie się z książkami wyłożonymi na stoliku pod chórem i ewentualne nabycie, ceny hurtowe dlatego serdecznie zachęcamy.