1. Liturgia słowa Bożego kontynuuje w dzisiejszą niedzielę rozważania dotyczące ubóstwa i bogactwa. Zauważamy dialog bogacza z Abrahamem dotyczący zbawienia, którego kryterium jest pomoc drugiemu człowiekowi.

2. Kościół w rozmaity sposób próbuje pomóc w osiągnięciu zbawienia. W październiku przypomina nam o modlitwie różańcowej. Zachęca nas do jego codziennego odmawiania, czy to we wspólnocie parafialnej, czy też indywidualnie.

3. Inną formą pomocy Kościołowi w przemianie naszych serc jest pierwszy piętek i pierwsza sobota miesiąca. Oba te nabożeństwa wymagają stanu łaski uświęcającej, a więc zachęca nas do sakramentu pokuty.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Hieronima, we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w środę – św. Aniołów Stróżów, w piątek – św. Franciszka z Asyżu.

5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek spowiedź św. pół godziny przed Mszami św. – w Boluminku od 15.30, a w Dąbrowie od 17.00. Dzieci przychodzą z książeczkami do dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. W sobotę odwiedzimy chorych.

6. Na naszym cmentarzu pobudowano nowy śmietnik na śmieci kompostowe, czyli liście, suche kwiaty i ziemię z doniczek. Nie wrzucamy bezmyślnie z wygodnictwa i lenistwa wszystkiego do metalowego pojemnika, którego wywóz jest bardzo kosztowny. Pozostałe śmieci segregujemy. Dziękujemy panom: Zdzisławowi Bukowskiemu, Ryszardowi Kaczorowi, Andrzejowi Niciejewskiemu i Andrzejowi Barczyńskiemu – serdeczne Bóg zapłać.

7. Dziękujemy p. Zbigniewowi Bukowskiemu za oczyszczenie urządzeń kanalizacyjnych przy plebanii – Bóg zapłać.

8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

9. Dzisiaj również odpust ku czci św. Michała Archanioła w Grzybnie – suma o godz. 12.00.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na najbliższe dni.

11. Tegorocznych absolwentów naszej szkoły zapraszamy w niedzielę, 13 października na godz. 10.30 do Dąbrowy na Mszę św. w ich intencji.

12. W przyszłym roku nie będzie wyjazdu do Zakopanego, ale organizujemy 6-dniowy wyjazd wypoczynkowo-rekolekcyjny też w góry, ale do Grywałdu dla uczniów klas IV-VIII w dniach 29 lipca - 4 sierpnia 2020 r. Koszt: 450 zł. zawiera: transport, wykwalifikowaną kadrę opiekunów i obecność kapłana, noclegi, śniadania i obiadokolacje, ubezpieczenie, bilety wstępów. Z racji wymaganej rezerwacji i wpłaty części kosztów pobytu, zapisy i przedpłaty w kwocie 150 zł. przyjmujemy tylko do 13 października br. Szczegóły na ulotkach wyłożonych na stoliku pod chórem. Serdecznie zapraszamy do wspólnego poznawania gór.

13. W środę, 2 października, badanie układu krążenia dla osób po 40-stym roku życia w restauracji „Ostromecka” ul. Bydgoska 8 w Ostromecku. Szczegóły na plakatach.

14. Serdecznie zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w najbliższy wtorek (1 października) – Msza św. o godz. 17.30 w Dąbrowie, a następnie na spotkanie w salce parafialnej w Boluminku.

15. Bardzo zachęcamy do nabycia książek wyłożonych pod chórem.