1. Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi do zbawienia, ale już od nas samych zależy, czy potrafimy z tych darów skorzystać. Dar pochodzący od Boga albo przyjmujemy i go wykorzystujemy, albo nie przyjmujemy i tym samym odrzucamy. W dzisiaj usłyszanej ewangelii Jezus zachęca nas do służenia Bogu z pokorą. Zechciejmy sobie uświadomić, że odrzucając Chrystusowe słowa, odrzucając dar zbawienia, odrzucamy Boga, który nim nas obdarował.

2. W poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej. Szczególnie w tym dniu zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w naszych kościołach, ale także w pozostałe dni zapraszamy na modlitwę różańcową szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do bierzmowania.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy XIX Dzień Papieski, w ramach którego będzie przypomniana nauka papieża Polaka i tradycyjnie będą zbierane ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” im. Jana Pawła II. Tego też dnia zapraszamy wszystkich na Mszę św. w Dąbrowie o godz. 10.30, a po Mszy św. na montaż słowno-muzyczny przygotowany przez naszych uczniów ze szkolnego Koła Caritas i naszą scholę.

4. Dziękujemy bardzo p. Ryszardowi Kaczor i Maciejowi za pomoc, za odnowienie kapliczki św. Wojciecha i ogrodzenia – serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziękujemy również panom Kociniewskim z Janowa za obrobienie desek składowanych przy plebanii na cele budowlano-remontowe związane z naszą parafią – serdeczne Bóg zapłać.

6. Ponawiamy apel o rozsądne składowanie śmieci na cmentarzu - śmieci kompostowe wkładamy do nowego śmietnika.

7. Serdecznie zapraszamy Służbę Liturgiczną, scholę i uczniów klas IV-VIII na 6-dniowy wyjazd wypoczynkowo-rekolekcyjny w góry do Grywałdu w dniach 29 lipca - 4 sierpnia 2020 r. Koszt: 450 zł. Z racji wymaganej rezerwacji i wpłaty części kosztów pobytu, zapisy i przedpłaty w kwocie 150 zł. przyjmujemy tylko do 13 października br. Szczegóły na ulotkach wyłożonych na stoliku pod chórem.

8.. Za tydzień obchodzimy Dzień Papieski, a w przyszłym roku 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, dlatego zachęcamy do nabycia książek wyłożonych pod chórem. Dzięki nim możemy poznać albo przypomnieć sobie przemówienia papieskie i najważniejsze wydarzenia z pontyfikatu św. Jana Pawła II opatrzone pięknymi zdjęciami.

10. Prosimy, aby przy załatwianiu rezerwacji miejsca na cmentarzu, opłaty miejsca grobów oraz postawienia nagrobka znać dane lokalizacji czyli sektor, rząd i miejsce.