1. Ewangelia dzisiejsza przedstawia dwie modlące się postacie: faryzeusza i celnika; która z nich jest nam bliższa? Wysłuchana zostanie jednak tylko modlitwa grzesznika, który żałuje za popełnione grzechy.

2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako uroczystość konsekracji kościoła parafialnego. Konsekracja to liturgiczny obrzęd, w czasie którego daną budowlę przeznacza się do służby Bożej. Zadajmy sobie również pytanie, czy troszczymy się o nasz kościół i wspieramy jego renowację i utrzymanie.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek – święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, w piątek  -uroczystość Wszystkich Świętych, w sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym tygodniu przypadają również pierwszy piątek pierwsza sobota miesiąca.

3. Na spowiedź św. z okazji I piątku miesiąca zapraszamy wyjątkowo w czwartek pół godziny przed Mszami św., natomiast osoby które realizują pierwsze piątki, właśnie w piątek zobowiązane są do przyjęcia Komunii św. Chorych ks. Wikariusz odwiedzi w środę 30 października od godz. 13.00, natomiast ks. Proboszcz w sobotę.

4. Z racji zbliżającego się wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłych, zamawiania wypominek za zmarłych, a także do zatroszczenia się o ich groby.

5. W uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę, a główna Msza św. z procesją na cmentarz o godz. 12.00.

6. Wypominki można zamawiać tradycyjnie w bocznej kruchcie w Boluminku lub w zakrystii. Wyraźnie zapisujemy godzinę i za kogo chcemy je ofiarować. Tegoroczne ofiary z racji wypominków przeznaczone będą na remont dachu w Dąbrowie.

7. Ponownie prosimy o właściwe składowanie śmieci, dokonując selekcji: liście, suche kwiaty i ziemię z doniczek składamy na śmietniku kompostowym. W kontenerze, po segregacji, śmieci umieszcza tylko obsługa cmentarza. A więc sami do kontenera nie wrzucamy, tylko do wyznaczonych segregatorów.

8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

9. W dzień Zaduszny – 2 listopada Msze św. w Boluminku wraz z procesją na cmentarz o godz. 9.00 i 16.00, w Dąbrowie Msza św. o godz. 17.30. Tego dnia i przez całą oktawę można zyskać odpust zupełny przez nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych.

10. Dziękujemy bardzo p. Wiesławowi i Wojciechowi Żmijewskim za działania wysięgnikiem, panom strażakom z Dąbrowy: Mateuszowi Bajerskiemu, Arkadiuszowi Kurdynowskiemu, Wiktorowi Plucińskiemu oraz panom Andrzejowi Lisowi, Ryszardowi Kaczorowi, Zdzisławowi Bukowskiemu, Andrzejowi Barczyńskiemu, Wojciechowi Człapie, Czesławowi Pałczyńskiemu i Andrzejowi Niciejewskiemu za udział w akcji obcinania gałęzi oraz prace porządkowe na cmentarzu i wokół niego – serdeczne Bóg zapłać!

11. Serdecznie dziękujemy także p. Danucie i Romanowi Adamskim z Janowa za ofiarowane kwiaty do naszych kościołów – serdeczne Bóg zapłać. Jednocześnie polecamy tą firmę do nabywania kwiatów na groby naszych bliskich.

12. W przyszłym roku, w dniach 6-15 lipca, planowana jest pielgrzymka do Włoch z okazji 100. rocznicy Urodzin św. Jana Pawła II. Program i warunki wywieszone są w gablotce.