1. Doświadczenie Zacheusza jest również doświadczeniem każdego z nas. On miał odwagę zaprosić Jezusa, podjąć z nim rozmowę, a przede wszystkim podjąć konsekwencję tego spotkania, czyli przemianę własnego życia. Czy my jesteśmy w stanie to zrobić?

2. Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych połączonej z nawiedzeniem cmentarza. Można zyskać odpust zupełny i ofiarować go w intencji zmarłych.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek – wspomnienie Karola Boromeusza, w sobotę – rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca.

4. W następna niedzielę obchodzić będziemy IX Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym.

5. Dziękujemy bardzo p. Piotrowi Marszal i p. Zdzisławowi Bukowskiemu za odnowienie krzyża na ostatnim sektorze cmentarza. Serdeczne Bóg zapłać!

6. Dziękujemy bardzo także p. Adamowi Wołochowi za wykonanie gablotki na ogłoszenia, szczególnie klepsydr, na bramie przed kościołem w Boluminku,
a p. Andrzejowi Niciejewskiemu za inicjatywę. Serdeczne Bóg zapłać!

7. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona na remont dachu kościoła w Dąbrowie. Koszt remontu pokryty jest z dofinansowań. Jednakże część kosztów
to udział własny parafii. W tym roku remont zakończono na etapie odeskowania, pokrycia papą i zamontowania rynien. W ramach prac ciesielskich należało wymienić część elementów konstrukcji dachu, nawet całe belki, zniszczonych przez zacieki. Jeszcze w listopadzie prezbiterium zostanie pokryte dachówką. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na ten cel. Można składać takowe indywidualnie, imiennie w zakrystii. Ofiarodawców wpiszemy do specjalnej księgi, która istnieje już
od wcześniejszych inwestycji.

8. Zachęcamy do składania ofiar na wypominki do końca listopada oraz zamawiania Mszy św. w intencji naszych drogich zmarłych.

9. W przyszłym roku, w dniach 6-15 lipca, planowana jest pielgrzymka do Rzymu i innych sanktuariów Włoch. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się jak najszybciej, gdyż ilość miejsc jest ograniczona.