Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 10 Listopad 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę zwykłą

1. Jakie jest życie wieczne? Zapewne każdy ma jakieś swoje wizje rozumienia tego stanu. Tymczasem Chrystus zauważa, że życie zbawionych różni się od naszych wyobrażeń. Przyjmijmy więc nauczanie Chrystusa i realizujmy je każdego dnia.

2. Dziś przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich prześladowanych ze względu na Jezusa Chrystusa. Dla prześladowanych chrześcijan są przeznaczone zbierane dzisiaj ofiary.

3. Dzisiaj i jutro w naszych kościołach będzie można w sposób szczególny włączyć się w pomoc prześladowanym chrześcijanom. Przy wyjściu ze świątyni będzie można nabyć NIEBIAŃSKI RYŻ za cenę swojego dziennego wyżywienia i przez jeden dzień jeść tylko ryż znajdujący się w tym opakowaniu poszcząc i modląc się za Kościół Prześladowany. To właśnie nasza wstawiennicza modlitwa, post i jałmużna przyczyniają się do poszerzania Królestwa Boże. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję.

4. W poniedziałek 101. rocznica odzyskania niepodległości. W naszych modlitwach polecajmy sprawy naszej Ojczyzny i tych wszystkich, którzy ją kształtują. W naszej parafii Msza św. w intencji poległych i pomordowanych w czasie ostatnich dwóch wojen, a także w intencji Ojczyzny w Dąbrowie o godz. 10.30, a potem przejście pod pomnik i modlitwy.

5. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Marcina z Tours, we wtorek - św. Jozafata, w środę – Pierwszych Polskich Męczenników: Benedykta, Jana, Izaaka, Mateusza i Krystyna.

6. Dzisiaj kolekta specjalna, a w przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.

7. Zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w najbliższy wtorek w salce parafialnej po Mszy św. w Dąbrowie Chełmińskiej.

8. W sobotę, 16 listopada, zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00 w Dąbrowie.

9. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku.

10. Zachęcamy do składania ofiar na wypominki do końca listopada oraz zamawiania Mszy św. w intencji naszych drogich zmarłych.