1. Jakie jest życie wieczne? Zapewne każdy ma jakieś swoje wizje rozumienia tego stanu. Tymczasem Chrystus zauważa, że życie zbawionych różni się od naszych wyobrażeń. Przyjmijmy więc nauczanie Chrystusa i realizujmy je każdego dnia.

2. Dziś przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich prześladowanych ze względu na Jezusa Chrystusa. Dla prześladowanych chrześcijan są przeznaczone zbierane dzisiaj ofiary.

3. Dzisiaj i jutro w naszych kościołach będzie można w sposób szczególny włączyć się w pomoc prześladowanym chrześcijanom. Przy wyjściu ze świątyni będzie można nabyć NIEBIAŃSKI RYŻ za cenę swojego dziennego wyżywienia i przez jeden dzień jeść tylko ryż znajdujący się w tym opakowaniu poszcząc i modląc się za Kościół Prześladowany. To właśnie nasza wstawiennicza modlitwa, post i jałmużna przyczyniają się do poszerzania Królestwa Boże. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję.

4. W poniedziałek 101. rocznica odzyskania niepodległości. W naszych modlitwach polecajmy sprawy naszej Ojczyzny i tych wszystkich, którzy ją kształtują. W naszej parafii Msza św. w intencji poległych i pomordowanych w czasie ostatnich dwóch wojen, a także w intencji Ojczyzny w Dąbrowie o godz. 10.30, a potem przejście pod pomnik i modlitwy.

5. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Marcina z Tours, we wtorek - św. Jozafata, w środę – Pierwszych Polskich Męczenników: Benedykta, Jana, Izaaka, Mateusza i Krystyna.

6. Dzisiaj kolekta specjalna, a w przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.

7. Zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w najbliższy wtorek w salce parafialnej po Mszy św. w Dąbrowie Chełmińskiej.

8. W sobotę, 16 listopada, zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00 w Dąbrowie.

9. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku.

10. Zachęcamy do składania ofiar na wypominki do końca listopada oraz zamawiania Mszy św. w intencji naszych drogich zmarłych.