1. Dzisiejsza uroczystość została ustanowiona przez papieża Piusa XI w roku 1925 jako swoista propozycja Kościoła dla ludzi dobrej woli, którzy chcą żyć w oparciu
o wspólne wartości wynikające z nauki Jezusa Chrystusa. Jednocześnie kończy ona roczny obchód misteriów zbawczych Jezusa Chrystusa, poczynając od Jego narodzenia, przez zbawczą działalność, której szczytem była męka, śmierć i zmartwychwstanie. Dzisiaj po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Jezusowego i aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy w sobotę uroczystość św. Andrzeja Apostoła.

3. Dzisiaj w naszej parafii odpust ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej - suma o godz. 12.00 w Boluminku. Jutro również odpust w Nawrze – suma o godz. 17.00.

4. Za tydzień pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy kolejny rok liturgiczny.

5. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św. po Mszy św. o godz. 12.00.

6. Zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu w Duchu Świętej w najbliższy wtorek, 26 listopada po Mszy św. o godz. 17.30 w salce parafialnej.

7. Szkolne Koło Caritas prowadzi dzisiaj akcję „Senior świeci przykładem”. Po Mszach św. seniorzy otrzymają opaski odblaskowe.

8. W najbliższą niedzielę nasza schola wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza rozprowadzać będą po Mszach św. ozdoby świąteczne i sianko na wigilijny stół. Zachęcamy do ich nabywania i wspierania tych wspaniałych inicjatyw.

9. Pragniemy bardzo zachęcić do obejrzenia aktualnie wyświetlanego w kinach filmu „Nieplanowane”. Również godny polecenia jest film „1800 gramów” o podobnej tematyce.

10. W związku z przeżywanym w minionym tygodniu wspomnieniem św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej, wyrażamy wielką wdzięczność naszemu 
p. organiście, p. Teofilowi Kamińskiemu, za wieloletnią posługę w naszej parafii i życzymy mu dużo sił i zdrowia na dalsze lata pracy. Szczęść Boże! 
Dziękujemy również p. Haliniak oraz młodym ludziom z naszej scholi za zaangażowanie i piękny śpiew. Jednocześnie życzymy wielu łask Bożych i radości z rozwijania swoich talentów.