1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres Adwentu i jednocześnie nowy rok liturgiczny 2019/2020. Adwent to okres przygotowujący nas do Bożego Narodzenia. Mimo, że jest zwany radosnym okresem oczekiwania na przeżywanie Tajemnicy Narodzenia Jezusa Chrystusa, jednak warto zauważyć, że Kościół już od IV wieku zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia, a także do Częstego uczestnictwa we Mszy św. Okres Adwentu obejmuje cztery niedziele, a liturgia Słowa dzieli je na dwie części. Pierwsza, do 17 grudnia, przygotowuje na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Druga część to czas od 17 do 24 grudnia, który przybliża nam wydarzenia bezpośrednio poprzedzające narodzenie Zbawiciela.
 2. Okres ten ma swoje nabożeństwo okresowe, czyli roraty i rekolekcje. Roraty to Msza św., w której towarzyszymy Najświętszej Maryi Pannie w czasie oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa. W naszej parafii roraty codziennie o godz. 16.00 w Boluminku i o godz. 17.30 w Dąbrowie.
 3. Dziękujemy bardzo p. Krystynie Jędrzejewskiej i Milenie Holc za wykonanie wieńców adwentowych, symbolizujących okres czterech niedziel Adwentu – serdeczne Bóg zapłać!
 4. Dziękujemy również za ofiary złożone na tzw. wypominki. Serdeczne Bóg zapłać! Przeznaczone one będą na remont dachu kościoła w Dąbrowie, a także na tworzenie nowego cmentarza i wywóz śmieci z cmentarza.
 5. W tym tygodniu liturgiczne wspomnienia: we wtorek - św. Franciszka Ksawerego, w piątek – św. Mikołaja, w sobotę – św. Ambrożego.
 6. W piątek odpust parafialny ku czci św. Mikołaja w Ostromecku. Suma o godz. 18.00.
 7. W przyszłą niedzielę na mocy dekretu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ma być zachowane świętowanie uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek pół godziny przed Mszami św., a w sobotę odwiedzimy chorych.
 9. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać opłatki w stałych punktach oraz świece wigilijne Caritasu: duże świece w cenie 13 zł., duże ozdobne – 15 zł., małe – 7 zł. Dzisiaj w czasie Mszy św. poświęcenie opłatków.
 10. Nasza schola wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza rozprowadzać będą dzisiaj po Mszach św. ozdoby świąteczne i sianko na wigilijny stół. Zachęcamy do ich nabywania i wspierania tych wspaniałych inicjatyw. 
 11. Dzisiaj spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy św. o godz. 12.00.
 12. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 w grono ministrantów i lektorów włączymy czterech chłopców. Serdecznie zapraszamy na tę piękną i ważną uroczystość, aby też wspólnie modlić się za ministrantów i lektorów.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Franciszka Gintra. Polećmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.
 14. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna.
 15. W dniach 6 i 7 grudnia (w piątek i sobotę) Szkolne Koło Caritas przeprowadzi w naszym sklepie Dino zbiórkę żywności. Ofiarować można produkty o długim terminie przydatności i słodycze. Serdecznie zachęcamy do ofiarności.