1. Trwamy w okresie liturgicznym zwanym Adwentem, w którym przygotowujemy się do świąt Narodzenia Jezusa Chrystusa. Okres ten również przypomina nam, że przez całe życie przygotowujemy się do powtórnego przyjścia Pana Jezusa, kiedy to staniemy przed Nim jako Sędzią rozliczającym nas z naszej ziemskiej wędrówki. Nabożeństwem związanym z tym okresem liturgicznym jest Msza roratnia, na którą codziennie zapraszamy. Dzisiaj również przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.                    2. W tym tygodniu przeżywamy liturgiczne wspomnienie – w piątek św. Łucji; w sobotę św. Jana od Krzyża. 
3. Przez nabycie świeczki wigilijnej „Caritas” możemy wesprzeć „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom - duże ozdobne w cenie 15 zł., duże – 13 zł., małe – 7 zł.
4. Nasza schola wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza rozprowadzać będą po Mszach św. ozdoby świąteczne i sianko na wigilijny stół. Zachęcamy do ich nabywania i wspierania tych wspaniałych inicjatyw.
5. Od jutra będzie można nabywać opłatki w stałych punktach. Natomiast w Wałdowie w sklepie Natalii Wieczorek.
6. 
Jak w poprzednich latach organizujemy akcję „świąteczna paczka” poprzez składanie darów w naszych niektórych sklepach w postaci żywności i słodyczy dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.
7. Dzisiaj kolekta specjalna.
8. Również dzisiaj o godz. 12.00 promocja nowych ministrantów i lektorów.
9. 
W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Henryka Skibę. Polećmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.