1. Czas Adwentu powoli dobiega końca. We wtorek wigilia Bożego Narodzenia. Po zabłyśnięciu pierwszej gwiazdy na niebie zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, która będzie oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej na Narodzenie Zbawiciela. Jej dopełnieniem jest Pasterka, w czasie której wraz ze wspólnotą parafialną przeżywać będziemy Narodziny Jezusa Chrystusa. W naszej parafii Pasterka o godz. 22.00 w Dąbrowie i o godz. 24.00 w Boluminku.

2. Niech nasze spotkanie przy stole wigilijnym w naszych rodzinach będzie okazją do złożenia sobie życzeń, do wzajemnego pojednania i darowania sobie win, aby obrzęd przełamania się opłatkiem nie był tylko pustym gestem. Pamiętajmy również o tym, by wieczerza była postna i bez alkoholu.

3. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz uczniów z klas VIII i wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowania naszych świątyń na święta – w Dąbrowie strojenie choinek i stawianie żłóbka w poniedziałek od godz. 9.00, a sprzątanie od 12.00. Natomiast w Boluminku sprzątanie i dekorowanie od godz. 9.00.

4. W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W to święto nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 w Dąbrowie. W II święto Msze św. jak w niedzielę. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Bazyliki Katedralnej.

5. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Odbędzie się zbiórka na Fundusz Obrony Życia. W niedzielę, 29 grudnia, rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolędy.

W niedzielę, 29 grudnia, kolęda w Janowie od godz. 15.00:

1. Janowo I – od p. Brążkiewicz do p. Bulińskich

2. Janowo II – od p. Adamskich do p. Grzegorowskich

 

W poniedziałek, 30 grudnia, od godz. 14.00:7

1. Janowo III – od p. Lewandowskich do p. Klarkowskich

2. Janowo IV – od p. Kociniewskich do p. Junkiewicz

W Sylwestra i Nowy Rok kolęd nie będzie. Dalszy porządek kolęd podamy w II Święto.

 

6. Dziękujemy bardzo p. Zdzisławowi Bukowskiemu i p. Wojciechowi Człapie za wywiezienie śmieci kompostowych z cmentarza. Jednocześnie ponawiamy prośbę o segregowanie przy składaniu śmieci na cmentarzu. Nie wrzucamy kwiatów do kontenera tylko na śmietniku kompostowym. Plastikowe doniczki oddzielamy do pojemnika na plastik. 

7. Dziękujemy również wszystkim darczyńco i osobom, które ofiarowały produkty podczas zbiórki żywności w sklepie Dino, a którą prowadziło Szkolne Koło Caritas oraz w ramach zbiórki żywności w innych, naszych sklepach. Serdeczne Bóg zapłać składamy również właścicielom sklepów za życzliwość i zrozumienie oraz młodzieży za poświęcony czas i pomoc.

8. Nasza schola z okazji Świąt Bożego Narodzenia ma dla nas wszystkich oraz dla naszych miłych gości wspaniały prezent – piękną płytę „Bóg się rodzi”, na której usłyszymy kolędy w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy do ich nabywania. Może to być także piękny podarunek pod choinkę dla naszych bliskich, który umili te radosne i podniosłe chwile Świat. Dochód zostanie przekazany na działania podejmowane przez naszą scholę, a sugerowana cena minimalna to 20 zł. Zapraszamy do wsparcia naszej scholi i ucieszymy się, kiedy ta płyta znajdzie miejsce w naszych domach.

9. Komisariat Policji Bydgoszcz-Fordon zwraca się z prośbą, aby z wielką ostrożnością podchodzić do sytuacji, kiedy otrzymujemy prośbę o przekazanie gotówki osobom nieznajomym, by nie paść ofiarą oszustw metodą na tzw. „wnuczka”. Dla naszego bezpieczeństwa najlepiej jest upewnić się i skonsultować z najbliższymi wiarygodność potencjalnego zdarzenia.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Janinę Ciesińską. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

11. Został wydany kolejny numer naszej gazetki parafialnej z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do jego nabycia przy drzwiach kościoła i życzymy miłej lektury.