1. W tym tygodniu przeżywamy liturgiczne wspomnienia – w piątek św. Jana Apostoła i Ewangelisty; w sobotę św. Młodzianków, męczenników.

2. W niedzielę, 29 grudnia, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo przy żłóbku pod koniec Mszy świętych. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest dla Bazyliki Katedralnej w Toruniu.

3. Pragniemy wyrazić uznanie dzieciom i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania oraz dorosłym za udział w Roratach jako przygotowanie do przeżycia Świąt.

4. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszych świątyń przez sprzątanie i dekorowanie – Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy bardzo pani Teresie Zawiasińskiej z Wałdowa za ofiarowanie choinek, państwu Danucie i Romanowi Adamskim z Janowa za ofiarowane kwiaty, a państwu Bryczkowskim z Otowic za podarowany bukiet róż - serdeczne Bóg zapłać. Za przywiezienie i ustawienie choinek dziękujemy bardzo panom: Zdzisławowi Bukowskiemu, Radosławowi  Ciechackiemu, Wojciechowi Człapie, Ryszardowi Kaczorowi, Andrzejowi Liponodze i Andrzejowi Niciejewskiemu – serdeczne Bóg zapłać.

5. Tradycyjnie po Bożym Narodzeniu rozpoczynają się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. W tym roku kolędowanie rozpoczynamy w Janowie.

W niedzielę, 29 grudnia, od godz. 15.00:

1. Janowo I – od p. Brążkiewicz do p. Bulińskich

2. Janowo II – od p. Adamskich do p. Grzegorowskich

 

W poniedziałek, 30 grudnia, od godz. 14.00:

1. Janowo III – od p. Lewandowskich do p. Klarkowskich

2. Janowo IV – od p. Kociniewskich do p. Junkiewicz

W Sylwestra i Nowy Rok kolęd nie będzie. W czasie kolęd Msze św. w ciągu tygodnia będą rano – w Dąbrowie o godz. 8.00; w Boluminku o godz. 9.00. Ofiary kolędowe w tym roku przeznaczone są na dokończenie remontu dachu na kościele w Dąbrowie i nowy, granitowy chodnik wokół kościoła w Boluminku.

6. Został wydany nowym numer naszej parafialnej gazetki z racji Świąt Narodzenia Pańskiego. Osoby, które jej jeszcze nie posiadają, mogą ją zdobyć pod chórem – są wyłożone na stoliku pod chórem. Życzymy miłej lektury.

7. Zachęcamy do wsparcia naszych młodych artystów i nabywania płyty „Bóg się rodzi”, którą nagrała nasza schola. Usłyszymy na niej kolędy w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy, a sugerowana cena minimalna to 20 zł. Jednocześnie dziękujemy bardzo za pomoc drukarni KRD Bydgoszcz oraz Rodzinie państwa Haliniaków za życzliwość, pomoc i ofiarowany czas, a także wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego projektu. Dzieciom i młodzieży z naszej scholi gratulujemy tego wspaniałego dzieła i życzymy dalszego, tak pięknego rozwijania swoich talentów.