Ogłoszenia parafialne na II niedzielę po Bożym Narodzeniu

Niedziela, 05 Styczeń 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na II niedzielę po Bożym Narodzeniu

1. We wtorek, 31 grudnia, zakończyliśmy kolejny rok kalendarzowy. Dziękowaliśmy Panu Bogu za otrzymane łaski, a 1 stycznia prosiliśmy o błogosławieństwo w nowym roku. Pragniemy podziękować również za wydarzenia zbawcze i duszpasterskie w naszej rodzinie parafialnej. Ważnymi wydarzeniami było udzielenie sakramentów świętych. Pragniemy tradycyjnie podać pewne dane statystyczne, a więc w minionym roku:

- chrztów było 48 (49; 46);

- pogrzebów było 41 (35; 450;

- do bierzmowania przystąpiło 50 osób (40; 48);

- do I Komunii św. przystąpiło 15-ro dzieci (63; 54);

- ślubów udzielono 12 (15; 19).

Tradycyjnie dzieci kl. III brały udział w pielgrzymce do sanktuarium maryjnego w Chełmnie. Grupa 16 osób uczestniczyła w pielgrzymce do Gruzji i Armenii. Dzieci i młodzież w ilości 40 osób wyjechała na wakacyjny wypoczynek w górach. W tym roku przewidziana jest pielgrzymka do Włoch (ilość uczestników to 19 osób) z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy od I niedzieli Wielkiego Postu. Z działań gospodarczych udało się zakończyć II etap remontu dachu na kościele w Dąbrowie (w zakresie prac ciesielskich i dekarskich – odeskowanie i położenie papy). W tym nastąpi realizacja III etapu polegającego na położeniu dachówki. Przygotowane są działania dokumentacyjne idące w kierunku pozyskania dofinansowania realizacji konserwacji sklepienia kościoła w Dąbrowie. Podejmujemy również dalsze prace związane z powiększeniem naszego cmentarza oraz poważne przedsięwzięcie - położenie nowego chodnika z kostki brukowej wokół kościoła w Boluminku. Będzie to zadanie wykonane tylko z własnych funduszy parafialnych. Miniony rok zakończyliśmy bez zadłużeń, finansowo na bieżąco. Za składane ofiary z różnych okazji w minionym roku składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać! Dziękuję również za wszelkie formy pomocy i zaangażowania w działania gospodarcze i duszpasterskie w naszej parafii; szczególnie dziękuję Radzie Duszpastersko-Ekonomicznej. Dziękuję również grupom modlitewnym, naszej scholi – szczególnie państwu Haliniak, panu organiście i służbie liturgicznej. Wyrazy wdzięczności kierujemy również pod adresem firmy pogrzebowej panów Serwińskich. Serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy razem z Ks. Wikariuszem za wszelkie przejawy życzliwości, współpracy oraz wsparcia modlitewnego. Bóg zapłać! Bożej Opatrzności dziękujemy za otrzymane łaski w minionym roku i polecamy naszą wspólnotę parafialną dalszej opiece. Niech Pan błogosławi – Szczęść Boże.

2. Jutro, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie zwana świętem Trzech Króli. W tym dniu uświadamiamy sobie, że Boga można poznać zarówno dzięki Bożemu Objawieniu, jak również w sposób naturalny. Ofiary jutro zbierane na kolektę przeznaczone są na misje święte.

3. Jutro błogosławimy kredę i kadzidło, które zaniesiemy do naszych domów. Kredą oznaczamy drzwi, aby było widać, że w tym domu mieszkają katolicy. Pod chórem można nabyć kredę, kadzidło i węgielek.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy święto Chrztu Pańskiego.

5. Trwają wizyty duszpasterskie, tzw. kolędy. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, za możliwość wspólnej modlitwy i rozmowy. Przyjmując kapłana w duchu wiary przyjmujemy Boże błogosławieństwo dla naszej rodziny na kolejny rok.

6. W przyszłą niedzielę, 12 stycznia, gościć będziemy znaną nam grupę muzyczną „Gospel – Grupa moich przyjaciół” – ubogacą liturgię Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku. Po Mszy św. koncert kolęd.